Nowoczesna łazienka czyli elegancja i funkcjonalność

Urządzanie łazienki należy do prawdziwych wyzwań, którym musimy sprostać aranżując mieszkanie. Jej funkcjonalność jest niesłychanie ważna i ma wpływ na komfort mieszkania. Względy estetyczne są również bardzo ważne.  Warto więc wybrać rozwiązanie, które będzie nas cieszyło przez kilka a nawet kilkanaście lat.

Wanna czy prysznic?

Jeżeli dysponujemy dostatecznie dużą łazienką, warto przemyśleć modne rozwiązanie, jakim są wanny wolnostojące. To niezwykle elegancki pomysł, dzięki któremu poczujesz się jak w prawdziwym SPA. W niewielkich łazienkach warto rozważyć zamontowanie kabiny prysznicowej. Absolutnym hitem są obecnie kabiny montowane bezpośrednio na podłodze, z pominięciem brodzika. Pozwala to na optyczne powiększenie przestrzeni. Jeśli mamy taką możliwość, możemy też zdecydować się na podtynkową armaturę, która pozwala ukryć przed wzrokiem kłopotliwe elementy instalacji.

Ceramika łazienkowa

Obecnie zabudowana spłuczka jest już standardem. Wciąż jednak możemy wybrać pomiędzy miską WC stojącą lub podwieszaną. Zaletą tej drugiej są zarówno względy estetyczne, jak praktyczne – takie rozwiązanie ułatwia utrzymanie porządku i higieny. Podobnie rzecz wygląda jeśli chodzi o bidety. Te podwieszane prezentują się o niebo lepiej. Dużą popularnością cieszą się również umywalki nablatowe. To świetny pomysł, jeśli chcemy jak najefektywniej wykorzystać przestrzeń w pomieszczeniu i przeznaczyć ją do przechowywania drobnych przedmiotów. Salon łazienkowy Hoff w Krakowie oferuje szeroki wybór nowoczesnej ceramiki łazienkowej, a jego pracownicy pomogą w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Diabeł tkwi w szczegółach

Jeśli podjęliśmy już decyzję co do instalacji sanitarnych, wanny lub prysznica, zadbajmy, aby poszczególne elementy wyposażenia tworzyły spójny styl. Choć najpopularniejsza, standardowa armatura występuje w kolorze chromowanej stali, we wnętrzach w stylu industrialnym świetnie wyglądają czarne elementy lub te w kolorze miedzi. Słuchawka prysznicowa, bateria w zlewie i rama kabiny prysznicowej mogą bowiem tworzyć kontrastowe wykończenie w stonowanym wnętrzu, dodając mu charakteru. Pozostałe elementy wyposażenia: haczyki na ręczniki, lustro czy dozownik na mydło można wtedy wybrać w kolorze, który będzie korespondował z armaturą. Jeśli chodzi o płytki, modne są kontrastowe połączenia kolorystyczne oraz mocne detale w jasnych, stonowanych wnętrzach. Dużą popularnością cieszą się również płytki imitujące drewno lub kamień. Pod prysznicem zdecydowanie króluje mozaika lub płytki w stylu portugalskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *