Zalety i wady wanny wolnostojącej – czy warto się na nią zdecydować?

Najważniejszą cechą wanny wolnostojącej jest jej uniwersalność. Świetnie sprawdzi się ona jako element wystroju nowoczesnej, minimalistycznej łazienki, ale i takiej, która nawiązuje do stylu klasycznego. W każdym przypadku ten element armatury zwraca uwagę i wzbogaca wnętrze. Nie ma on sobie również równych w aspekcie komfortu. Jakie są pozytywne i negatywne strony wanny wolnostojącej?

Wiele możliwości ustawienia

Podstawowym założeniem wanny wolnostojącej jest możliwość wejścia do jej wnętrza z każdej strony. Z tego powodu najczęściej jest ona umieszczana na środku łazienki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by postawić ją przy ścianie lub w rogu. Jedynym ograniczeniem jest przyłącze wody. Wartością, którą powinniśmy się kierować, jest wygoda użytkowników. Jeśli wystarczy nam możliwości wejścia do środka z jednej strony i wyznaczamy wannie miejsce z dala od centrum pomieszczenia, zdecydowaliśmy się na nią zapewne wyłącznie ze względu na jej elegancki wygląd. Wannę wolnostojącą łatwiej przenieść, musimy jednak pamiętać o zapewnieniu dopływu wody. Tego typu armatura nie nadaje się niestety do małych łazienek, jest bowiem bardziej rozłożysta od zabudowanych odpowiedników. Do najbardziej smukłych należą modele wanien Massi.

Wyszukany wygląd

Obecność wanny wolnostojącej dodaje łazience prestiżu i może zmienić charakter tego pomieszczenia nie do poznania. W większości przypadków należy uważać, by wszystkie elementy armatury ze sobą współgrały. Nie zawsze jest to jednak zasada bezwzględna. Być może potrzebujemy czegoś, co przełamie konwencję? Wanna wolnostojąca świetnie spełni tę rolę. Pamiętajmy, że mówiąc o wannie wolnostojącej mamy na myśli jedynie formę. Materiałów, które mogą ją tworzyć, jest wiele. Najpopularniejsza jest oczywiście ceramika i akryl (np. wanny Massi). Mniejszym powodzeniem cieszą się bardziej ekstrawaganckie modele wykonane z metalu czy drewna. Trzeba jednak przyznać, że element wyposażenia łazienki wykonany z tak interesujących wizualnie surowców dodaje pomieszczeniu waloru oryginalności. Szczególne wrażenie robi wanna Massi o kształcie sześcianu – wyraz nowoczesności i minimalistycznych trendów w łazience.

Podsumowanie

Większa powierzchnia wanny wolnostojącej przekłada się oczywiście na to, że musimy poświęcić więcej czasu na jej konserwację. Aby uniknąć konieczności regularnego mycia nóżek, warto zdecydować się na model ich pozbawiony (duży wybór tego rodzaju wanien prezentuje firma Massi). Inwestycja ta może okazać się wyjątkowo opłacalna – wanna wolnostojąca może wystarczyć do odmienienia naszej łazienki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *