Najlepsze na rynku odtwarzacze CD dla wymagających

Mimo szerokiej dostępności serwisów streamingowych odtwarzacze CD wróciły do łask. Albumy ulubionych artystów w dalszym ciągu wypełniają obszerne kolekcje płyt CD wielu użytkowników. Prawdziwi melomani poszukują sprzętu audio odtwarzającego dźwięki w najwyższej jakości i przy zachowaniu rytuałów dopełniających satysfakcję słuchania ulubionej muzyki. Dlatego odtwarzacze CD mają swoich miłośników, a rynek sprzętu audio oferuje mnóstwo ciekawych rozwiązań! Sprawdź, które odtwarzacze CD są najlepsze dla koneserów dobrego brzmienia.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odtwarzacza CD?

Znaczenie ma kilka aspektów. Ich znajomość będzie pomocna przy wyborze sprzętu audio idealnie dopasowanego do potrzeb i preferencji:

  • jakość dźwięku to podstawa w trakcie zakupu sprzętu w wyspecjalizowanym sklepie audio, wybierz więc taki odtwarzacz CD, który zapewni wysoką jakość brzmienia bez zniekształceń i szumów;
  • obsługiwane formaty – sprawdź, czy odtwarzacz CD obsługuje inne formaty oprócz płyt CD, takie jak CD-R, CD-RW, MP3 lub WMA;
  • sprawdź, czy sprzęt jest wyposażony w odpowiednie wyjścia audio, które będą kompatybilne z twoim systemem audio (dobry sprzęt audio ma gniazda analogowe i cyfrowe);
  • design oraz interfejs użytkownika – design jest kwestią indywidualną i na rynku jest wiele ciekawych propozycji; interfejs użytkownika powinien być intuicyjny i łatwy w obsłudze;
  • jeśli jesteś wymagającym użytkownikiem, to zastanów się, które dodatkowe funkcje w odtwarzaczu CD są ci potrzebne (np.: odtwarzanie dźwięków z USB, radio FM, opcja nagrywania płyt CD, przetwornik DAC);
  • określ swój budżet i znajdź najlepszy sklep – w specjalistycznych salonach audio znajdziesz dobre odtwarzacze CD z różnych półek cenowych, dlatego zrób dokładny research i skorzystaj z pomocy ekspertów rynku audio.

Najlepsze odtwarzacze CD na rynku 

Wysokiej jakości odtwarzacz CD, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających melomanów, to z reguły inwestycja od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koneserzy najlepszego sprzętu audio wiedzą, że cena idzie w parze z jakością. Które modele odtwarzaczy CD polecają eksperci? Oto kilka rekomendacji.

  • Odtwarzacz CD Audionet ART G5 jest wyposażony w przetwornik C/A klasy high-end. Ten model wykorzystuje zaawansowane technologie, takie jak unikalny system eliminacji szumów i zakłóceń, co przekłada się na jeszcze wyższą jakość dźwięku. Audionet ART G5 charakteryzuje się ciekawym designem i zagwarantuje wyjątkowe wrażenia słuchowe. Odtwarzacz charakteryzuje się impedancją wyjściową 33 Ohm i napięciem 3,5 Veff.
  • Model ATC CDA2 mk2 marki ATC, znanej z produkcji sprzętu audio najwyższej jakości, emituje realistyczne brzmienia. Wyróżnia się wysoką klarownością i precyzją przekazu. Sprzęt wyposażony jest w wysokiej klasy konwerter cyfrowo-analogowy (DAC), który przetwarza sygnał cyfrowy z płyt CD na analogowy przy zachowaniu cech oryginalnego nagrania. ATC CDA2 MK2 może obsługuje też inne źródła dźwięku, takie jak cyfrowe wejścia SPDIF i USB. To odtwarzacz CD charakteryzujący się impedancją wejściową 14 kOhm i maksymalnym napięciem wyjściowym RCA: 9,2 V RMS, XLR 18,4 V RMS.
  • Audio Analogue AADrive to odtwarzacz CD, który powstał z najlepszych komponentów i materiałów, a to wpływa zarówno na doskonałą jakość dźwięku, jak też na trwałość urządzenia. Model obsługuje formaty wysokiej rozdzielczości, takie jak FLAC, WAV, ALAC, zachowując przy tym idealną jakość brzmienia. Wyposażony jest we wspornik zaciskowy i wyjścia cyfrowe SPDIF Coaxial 75ohm i AES / EBU zbalansowane 110 Ohm.Wyposażony jest w wyświetlacz LCD. Prezentuje się wyjątkowo oryginalnie. 

Jeśli szukasz najlepszego odtwarzacza CD, a mnogość propozycji na rynku nie ułatwia ci wyboru sprzętu audio, to skorzystaj z pomocy wyspecjalizowanego sklepu audio i podpowiedzi doświadczonych ekspertów! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *