Kuchnia z uchwytami czy bez uchwytów?

Zamawiając wykonanie mebli kuchennych na wymiar, ma się możliwość zadecydowania o wszystkich ich elementach składowych. Możemy zadecydować nie tylko o tym, z jakich materiałów zostaną wykonane meble kuchenne, ale także o tym, jak będą dokładnie wyglądały i jakie będą w nich zastosowane elementy dodatkowe, czyli m.in. o tym, czy zamontowane w kuchni szafki będą miały uchwyty, czy nie. W naszym artykule pomagamy w podjęciu najlepszej decyzji i przedstawiamy wszystkie zalety i wady kuchennych szafek uchwytowych i bezuchwytowych.

Zalety mebli kuchennych z uchwytami

Podstawowym rodzajem mebli kuchennych są meble z frontami otwieranymi za pomocą uchwytów. Tego rodzaju meble kuchenne cały czas są najchętniej wybierane przez klientów. Uchwyty w tego rodzaju szafkach mogą mieć różną stylistykę, czym można ciekawie zmienić efekt aranżacji wnętrza. Fronty mogą być wykonane z drewna, z metalu lub z plastiku. Mogą mieć różne wymiary, różne kształty i różne kolory. Dzięki odpowiednio dobranym uchwytom można zmienić stylistykę i osiągnięty efekt dekoracyjny w nawet najprostszych białych szafkach. Dobrze dobrane, wykonane np. z mosiądzu uchwyty, na pewno dodadzą białym frontom szafek bardziej ciekawego wyglądu.

W jakich kuchniach dobrze się sprawdzają meble kuchenne z uchwytami?

Szafki kuchenne z uchwytami najlepiej się sprawdzają w kuchniach klasycznych, w których użytkownikom zależy na osiągnięciu ciekawego efektu estetycznego. Prawidłowo dobrane uchwyty, które dobrze pasują do innych elementów wykończenia wnętrza, na pewno będą miały duży wpływ na osiągnięty efekt aranżacji. Szafki z uchwytami do najbardziej klasyczne rozwiązanie i dlatego też w tego typu wnętrzach nie może go zabraknąć.

Wielu klientów decyduje się tez na szafki z uchwytami ze względu na wygodę ich użytkowania. Otwieranie i zamykanie szafek z wygodnie wyprofilowanymi uchwytami jest po prostu najłatwiejsze.

Jakie są zalety frontów bezuchwytowych?

W ostatnich latach, wraz ze zwiększaniem się popularności nowoczesnego sposobu aranżacji wnętrz, coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć meble kuchenne bezuchwytowe. Więcej na ich temat opowiedział nam nasz rozmówca, specjalista i doradca klientów ze sklepu z meblami ZOV w Poznaniu, który specjalizuje się w wykonywaniu mebli kuchennych na wymiar:

Meble bezuchwytowe są powszechnie uważane za bardzo nowoczesne i eleganckie. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza przede wszystkim w pomieszczeniach wykończonych w sposób minimalistyczny, czyli bez wielu dodatkowych elementów aranżacyjnych. W tego typu meblach najczęściej stosuje się gładkie fronty szafek, często w połysku, które pozwalają osiągnąć jeszcze lepsze efekty aranżacji wnętrza.

Meble bezuchwytowe otwierane są poprzez przyciśnięcie frontu szafki. Wykorzystanie mebli bezuchwytowych, poza zaletami estetycznymi, ma też zalety funkcjonalne. Poprzez zrezygnowanie z uchwytów, można sobie znacznie ułatwić czyszczenie frontów szafek. Wówczas w tym celu wystarczy tylko przetrzeć jej gładkie fronty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *