Dowiedz się, jakie akcesoria najlepiej uzupełniają zlewozmywaki!

Odpowiednio dobrane akcesoria mogą sprawić, że nawet najprostsze zlewozmywaki staną się funkcjonalne i dopasowane do potrzeb każdego domownika. Warto wiedzieć, które gadżety sprawdzają się najlepiej. Jakie akcesoria najskuteczniej uzupełniają zlewy granitowe? Czy są dodatki, które przydadzą się w każdej kuchni? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Przed zakupem akcesoriów

Zanim rozpoczniesz zakupy, zastanów się, które dodatki są najpotrzebniejsze. Należy pamiętać, że w kuchni, szczególnie małej, bardzo ważne jet to, aby otrzymać jak najwięcej wolnego miejsca. W przestronnym, przejrzystym i schludnym pomieszczeniu po prostu przyjemniej się gotuje (i zmywa). Dlatego też, kupując akcesoria, nie należy stawiać na ilość, lecz na jakość i funkcjonalność. Lepiej kupić mniej dodatków, które każdego dnia przez wiele lat będą służyły Ci podczas prac kuchennych.

Jak dobrać akcesoria do zlewu?

Zlewy, tak jak i inne elementy wyposażenia kuchennego, występują w bardzo wielu odmianach. Warto pamiętać o tym, aby przy wyborze dodatków kierować się zarówno ich użytecznością, jak i designem dopasowanym do zakupionego zlewu. Zlewozmywaki granitowe to wcielenie nowoczesności, dlatego najlepiej dobrać do nich dodatki minimalistyczne, o prostym designie. Ich matowe wykończenie doskonale współgra z akcesoriami w połysku, w kolorze dopasowanym do wybranej baterii.

Zlewozmywaki ceramiczne świetnie uzupełniają kuchnie w stylu angielskim lub amerykańskim. Ich ponadczasowy wygląd sprawia, że doskonale harmonizują zarówno z matowymi dodatkami, jak i tymi wchodzącymi w połysk.

Najmniejsze pole do eksperymentowania z designem dają zlewozmywaki stalowe. Wszystko zależy jednak od wystroju całej kuchni: koloru szafek, blatów oraz stylu innych akcesoriów!

Poznaj najlepsze akcesoria do zlewozmywaków!

Przedstawiamy listę dodatków, których zakup z pewnością pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie Twojej kuchni!

  • dozowniki kuchenne – chcesz zapomnieć o butelkach po płynie do naczyń, które zajmują dużo przestrzeni i psują wystrój kuchni? Zastąp je stylowym dozownikiem! Można go zamontować na blacie lub w rogu zlewu.
  • kosze do naczyń – bardzo przydatnym gadżetem, szczególnie w zlewozmywakach dwukomorowych, są kosze na naczynia wykonane ze stali nierdzewnej. Zależnie od wybranego modelu, można w nich wygodnie i bezpiecznie układać pozmywane naczynia i zostawiać do szybkiego wyschnięcia!
  • deski do krojenia – ciężko jest wyobrazić sobie kuchnię bez dużej i wytrzymałej deski do krojenia. Warto dopasować jej kształt do posiadanego zlewozmywaka. Dzięki temu można zaoszczędzić miejsce na blacie, jednocześnie sprawiając, że deska zawsze będzie pod ręką – gotowa do użycia!
  • odsączarki – są to akcesoria wykonane ze stali nierdzewnej, które świetnie sprawdzą się podczas mycia owoców i warzyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *