Jak powinna wyglądać funkcjonalna garderoba?

Garderoba to wnętrze w domu, które powinno stać się praktycznym miejscem do przechowywania wszystkich niezbędnych elementów, w tym ubrań, dodatków czy obuwia. Pomieszczenie należy urządzić tak, aby cała przestrzeń odpowiednio komponowała się z potrzebami domowników – była stylowa, ale zarazem wygodna w użytkowaniu. Funkcjonalnie urządzona będzie mogła również pomieścić znacznie więcej rzeczy. Jak zatem powinna wyglądać garderoba w naszym mieszkaniu?

Najważniejszy element garderoby – szafa

Urządzenie swojej garderoby w domu powinniśmy przede wszystkim zacząć od wyboru szafy, która bez wątpienia jest najważniejszym wyposażeniem w tym pomieszczeniu. Umożliwia przechowywania wszystkich niezbędnych elementów jak ubranie, obuwie, akcesoria czy sezonową odzież. Dlatego ważne, aby dobrze rozplanować umieszczenie samego mebla w pomieszczeniu. Szafa powinna znaleźć się w takim miejscu, w którym nie będzie przeszkadzać podczas poruszania się czy wyboru ubioru. Jeśli tylko mamy taką możliwość możemy wygospodarować osobne pomieszczenie na urządzenie garderoby w naszym domu. Zdecydowanie takie rozwiązanie będzie dużo praktyczniejsze oraz nie zabierze nam dużej ilości miejsca w sypialni.

Podczas wyboru samej szafy warto zwrócić uwagę na jej wnętrze, a więc umiejscowienie półek, drążków na wieszaki czy szuflad. Musimy określić, czy ich ilość oraz rozmieszczenie odpowiada naszym oczekiwaniom i będzie dla nas w zupełności wystarczająca pod względem swoich ubrań, obuwia oraz akcesoriów.

W szafie do garderoby nie może zabraknąć półek oraz szuflad, gdzie umieścimy odpowiednie części garderoby. Drążki umożliwią nam powieszenie większych elementów, eleganckich ubrań czy odzieży wierzchniej. Na szafie dobrze, aby znalazło się duże lustro, które będzie praktyczne i nie zajmie dużo miejsca w pomieszczeniu jak w przypadku stojącego lustra. Co więcej, optycznie powiększy garderobę.

Jakie meble do garderoby wybrać?

To, jakie meble powinny znaleźć się w garderobie, zależy głównie od tego, jakich wymiarów jest samo pomieszczenie. Wtedy możemy rozplanować jak umieścić pozostałe meble oprócz szafy oraz akcesoria. Jeśli mamy możliwość urządzenia garderoby nie tylko za pomocą szafy to bez problemu uda nam się stworzyć miejsce również do odpoczynku. We wnętrzu sprawdzą się dodatkowe wieszaki czy organizery (najlepiej tekturowe lub materiałowe) na bluzki, bieliznę czy dodatki typu torebki, szaliki, chusty czy czapki. W garderobie warto również zaopatrzyć się w półki lub regały, gdzie można umieścić, np. biżuterię na specjalnych uchwytach oraz wspomniane już wyżej dodatki. Stylowym oraz eleganckim wyposażeniem garderoby będzie fotel lub mniejsze pufy.

Niezależnie od tego, gdzie ma powstać Twoja garderoba, przydadzą się do niej z pewnością odpowiednie meble oraz wyposażenie, które sprawią, że zarówno osobne pomieszczenie, jak i wygospodarowane miejsce w sypialni na garderobę będą po prostu stylowe oraz funkcjonalne. Dlatego, jeśli chcesz dobrze wyposażyć swoje pomieszczenie, meble do garderoby ABC Meble to świetny wybór. Znajdziesz tam stylowe oraz praktyczne elementy do każdego stylu garderoby.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *