Jaki ekspres do kawy do zabudowy wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele modeli ekspresów ciśnieniowych do zabudowy, co z pewnością sprawi, że uda nam się wybrać odpowiedni model urządzenia. Ich wybór jest naprawdę szeroki jak w przypadku również urządzeń wolnostojących. Ekspresy do zabudowy nie tylko są praktyczniejsze oraz wygodniejsze, ale również świetnie wyglądają i sprawiają, że nasza kuchnia zyskuje nowoczesnego designu. Jaki zatem ekspres do zabudowy wybrać? Sprawdź, czytając nasze wskazówki w poniższym artykule.

Ekspres w zabudowie – zalety oraz wady

Zanim zaczniemy szukać odpowiedniego dla siebie ekspresu do kawy w zabudowie, warto zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście zakup tego urządzenia to dobry pomysł. Ekspresy w zabudowie są szczególnie teraz często stosowane podczas aranżacji nowego domu czy wprowadzenia remontu do swojej kuchni. Jakie jednak są zalety oraz wady tego urządzenia?

Ekspresu w zabudowie – zalety

Przede wszystkim do największych zalet ekspresu w zabudowie musimy zaliczyć fakt, że urządzenie oraz jego obudowa wyglądają bardzo nowocześnie. Ekspres w zabudowie jest elegancki oraz świetnie pasuje do wnętrz nowoczesnych i z zachowaniem klasycznego wyglądu. Kolejną ważną zaletą jest fakt, że ekspres ten nie zajmuje dużo miejsca na blacie kuchennym, można umieścić go w ciągu wyższych szafek. Ekspres do zabudowy to urządzenie profesjonalnych producentów, dlatego są to sprzęty wysokiej jakości z wieloma funkcjonalnościami. Z pewnością posłużą nam znacznie dłużej niż standardowe urządzenia.

Ekspres w zabudowie – wady

Wiele osób zastanawia się, czy ekspresy do zabudowy posiadają wady. Na pewno jedną z nich jest nieco wyższa cena od standardowych modeli urządzeń wolnostojących. Dlatego wybór takiego rodzaju ekspresu nie jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które szukają tańszych modeli. Ponadto musimy pamiętać, że wybór ekspresu w zabudowie wiąże się z wymianą szafki czy dopasowania mebli do ekspresu pod względem użytkowania oraz estetyki.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres do zabudowy?

Wybór ekspresów w zabudowie jest bardzo szeroki, dlatego na rynku znajdziemy wiele modeli wybranego dla siebie modelu. Jednak przed zakupem warto zastanowić się nad funkcjami oraz parametrami danego ekspresu, aby móc cieszyć się funkcjonalnym oraz wysokiej jakości urządzeniem. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • Typ ekspresu – ekspresy do zabudowy możemy znaleźć w różnych wariantach. Dlatego w sklepie znajdziemy w pełni automatyczne modele czy również takie wyposażone w kolbę, a więc ekspresy kolbowe. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych możliwości oraz preferencji. Z reguły jednak wybiera się urządzenia automatyczne, które są wygodne oraz cechują się szybką i prostą obsługą.
  • Ciśnienie i moc ekspresu – w ekspresach ciśnieniowych do zabudowy oferuje się ciśnienie na poziomie 15 barów oraz moc co najmniej 1450 W. To odpowiednie wartości, dzięki którym nasz ekspres przygotuje smaczną kawę w szybkim tempie.
  • Możliwość wyboru wielu rodzajów kawy – jeśli pijemy kilka rodzajów kawy, warto przed zakupem sprawdzić, ile specjałów kawowych może przygotować dany ekspres. Istotną kwestią w tym przypadku jest to, że dany ekspres powinien posiadać wbudowany młynek, aby móc cieszyć się najlepszym aromatem oraz jakością przyrządzanej kawy.
  • Spieniacz do mleka – obowiązkowa funkcja dla osób, które uwielbiają wszelkie mleczne kawy na bazie espresso.
  • Wygląd urządzenia – ekspres w zabudowie charakteryzuje się zazwyczaj nowoczesnym designem oraz estetycznym wyglądem, dzięki temu możemy z łatwością dopasować go do wystroju kuchni.

Ekspres w zabudowie to odpowiednie urządzenia dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort, wysoką jakość sprzętu oraz dobrą i aromatyczną kawę. Idealnym urządzeniem do domowego użytku w zabudowie sprawdzi się ekspres do kawy Siemens ct636lew1. Posiada wiele funkcji, w tym One Touch, gdzie za pomocą jednego przycisku możemy przyrządzić dla siebie wybraną kawę. Bez problemu przygotujesz nawet dwie kawy jednocześnie przy wykorzystaniu stałej temperatury. Do tego wbudowany, inteligentny młynek świetnie dostosowuje się do każdego rodzaju ziaren kawy. Ekspres w zabudowie to zatem odpowiednie rozwiązanie – szybkie i wygodne, a do tego nowoczesne.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *