Jak ozdobić pokój na święta?

Boże Narodzenie to czas miłości i radosnych, rodzinnych spotkań przy świątecznym stole. Żeby ten świąteczny okres był jeszcze bardziej wyjątkowy, warto udekorować pokój i całe mieszkanie specjalnymi ozdobami. Sprawdź, jak to zrobić!

  1. Drzewko – nie tylko naturalne
  2. Na przekór zimie – kwiaty
  3. Świece i figurki

Podstawą jest choinka – ten iglak najbardziej kojarzy się ze świętami. Najlepsza będzie żywa, w donicy – nie tylko utrzymuje się dłużej niż cięta, ale również pięknie pachnie, dzięki czemu w domu unosi się aromat świąt. Do świątecznego drzewka warto dołączyć kilka drobiazgów, które wprowadzą do wnętrza bożonarodzeniową atmosferę.

Drzewko – nie tylko naturalne

Podczas świąt choinki nie może zabraknąć w żadnym domu, ale liczy się nie tylko ta duża, pięknie przystrojona bombkami, łańcuchami i światełkami, ale również jej mniejsza, sztuczna wersja. Niewielkie, kilkudziesięciocentymetrowe drzewko może być wykonane ze styropianu, metalu, plastiku, a nawet makaronu – ważne, aby idealnie się prezentowało i stanowiło prawdziwą ozdobę. Można je zrobić samemu lub kupić gotową choineczkę – te druga często posiada już wbudowane oświetlenie LED lub dodatkowe dekoracje, np. pozłacane gałązki lub kolorowe kokardy. Jeśli chodzi o drzewko świąteczne choinkowe na Wonder.pl znajdziesz ich szeroki wybór.

Na przekór zimie – kwiaty

Zima to czas, kiedy wiele roślin obumiera, dlatego na Boże Narodzenie zwyczajowo nie kupuje się kwiatów. Tymczasem to właśnie one mogą stanowić alternatywną, oryginalną ozdobę pokoju i świątecznego stołu. Wystarczy wybrać dekoracyjny wazon ze świątecznym motywem i ułożyć w nim kwiatową kompozycję. Zamiast kwiatów w wazonie pojawiają się także świerkowe gałązki lub jemioła, chociaż tę ostatnią najczęściej wiesza się pod sufitem. Na stole mogą zagościć również kwiaty doniczkowe, np. storczyki lub passiflora.

Świece i figurki

Wprowadzenie świątecznego klimatu wymaga również odpowiedniego oświetlenia. W tej roli sprawdzą się świeczki i lampiony. Pierwsze warto wybierać w wersji ekologicznej, np. sojowe lub z wosku pszczelego, zamiast tradycyjnych, parafinowych. Udekorują pokój, jeśli zostaną umieszczone w świeczniku ze świątecznym motywem. Można postawić również na tealighty w dedykowanych, świątecznych świecznikach. Uroku dodają także lampiony – ustawione na półce lub parapecie okna, wytworzą delikatną poświatę, tworząc niepowtarzalny, świąteczny klimat.

Jeśli chcesz poznać więcej oryginalnych pomysłów na ozdoby bożonarodzeniowe w Wonder znajdziesz ich mnóstwo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *