Wyposażenie nowoczesnej kuchni – jaki sprzęt AGD wybrać?

Współczesna technologia znacznie ułatwia wykonywanie codziennych czynności. Aranżując przestrzeń kuchenną warto więc postawić na AGD do nowoczesnej kuchni – stylowe, funkcjonalne i energooszczędne, dzięki któremu gotowanie staje się jeszcze przyjemniejsze niż dotychczas.

  1. Nowoczesna płyta gazowa
  2. Nowoczesny piekarnik
  3. Nowoczesny okap

Myśląc o tym, jakie AGD do nowoczesnej kuchni wybrać, trzeba zwrócić uwagę na podstawowe parametry każdego sprzętu i porównać je ze stawianymi mu wymaganiami. Nie bez znaczenia jest również design oraz zastosowane technologie, sprzyjające środowisku.

Nowoczesna płyta gazowa

Współczesna koncepcja nowoczesnej kuchni zakłada całkowitą rezygnację z gazu na rzecz prądu, dlatego w kuchniach królują płyty indukcyjne. Wciąż nie brakuje jednak użytkowników, którzy do codziennego gotowania chcą używać gazu, i to właśnie dla nich została stworzona nowoczesna płyta gazowa Solgaz Optima. Producent umieścił ją pod szkłem, dzięki czemu poprawiło się bezpieczeństwo gotowania na gazie, a wygląd samego sprzętu zbliżył się do płyty indukcyjnej, przez co doskonale wpisuje się on w nowoczesne trendy aranżacyjne.

Solgaz Optima pozwala na duże oszczędności w zużyciu gazu, ponieważ spala się on katalitycznie w bardzo wysokiej temperaturze, sięgającej 800 °C. Gdy palnik osiągnie wymaganą temperaturę, dopływ gazu zostaje odcięty, a później ponownie otworzony, kiedy jest to potrzebne do utrzymania właściwej mocy grzania. Brak wystających części i gładka powierzchnia płyty zapewnia komfort użytkowania i czyszczenia, a także bezpieczeństwo. To ostatnie dodatkowo zwiększa zabezpieczenie przeciwwpływowe gazu oraz elementy kontrolujące m.in. proces spalania.

Solgaz Optima to płyta gazowa do nowoczesnej kuchni dla wszystkich, którzy nadal chcą korzystać z taniego rozwiązania, jakim jest gotowanie na gazie.

Nowoczesny piekarnik

Nowoczesna kuchnia nie może obyć się bez piekarnika, który powinien być nie tylko funkcjonalny, ale również designerski. W ten koncept wpisuje się nowoczesny piekarnik EKO SP-67P od Solgaz. Ten rodzaj piekarnika przeznaczony jest do zabudowy. Posiada dotykowy, szklany panel sterujący oraz czterowarstwowe drzwiczki, które chronią przed poparzeniem w chwili ich przypadkowego dotknięcia podczas pracy urządzenia.

Eko piekarnik SP-67P został wyposażony w nowoczesny system czyszczenia z funkcją pyrolizy. Czyszczenie to polega na rozgrzaniu wnętrza piekarnika do 500°C, czyli temperatury, w której zabrudzenia spalają się, a powstały w ten sposób popiół można wygodnie usunąć ściereczką. Czyszczenie nie wymaga więc użycia żadnych środków chemicznych.

Urządzenie SP-67P to doskonały i energooszczędny piekarnik do nowoczesnej kuchni.

Nowoczesny okap

Uzupełnieniem płyty grzewczej i piekarnika jest nowoczesny okap kominowy Solgaz SH-3R. To urządzenie inteligentne – posiada wbudowany czujnik, monitorujący stan powietrza, dlatego kiedy konieczna jest dodatkowa wentylacja, okap włącza się samoistnie, a po zakończonej pracy sam wyłącza. W ten sposób reaguje na zmianę temperatury lub wilgotności, a także pojawienie się w powietrzu gazu.

Okap do nowoczesnej kuchni SH-3R jest bardzo wydajny i cichy. Można nim sterować na dwa sposoby – za pomocą pilota lub przez dotykowy panel. Dodatkowym atutem jest nowoczesny, oryginalny wygląd – gładka czarna powierzchnia bardzo dobrze wygląda w połączeniu z niemal każdymi meblami i innymi sprzętami AGD. Wysoka jakość wykonania, automatyczne systemy sterowania i niebanalny design to cechy charakterystyczne tego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *