Energooszczędne okna pasywne

Przystosowanie domu do niskiego zużycia energii określany jest pasywnością, która ma ogromne znaczenie w procesie przenikalności cieplnej. Coraz większą popularność zyskuje budownictwo pasywne, w pełni dostosowane do formuły energooszczędnej. Jego ważny element stanowią okna energooszczędne i okna pasywne. To dobry pomysł na generowanie oszczędności związanych z eksploatacją budynków.

Oferta rynkowa – energooszczędne okna i okna pasywne

Domy pasywne to budynki, które wyróżniają się dobrymi parametrami izolacyjnymi. Okna wybierane do takich obiektów powinny charakteryzować się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła i stanowić barierę zapobiegającą jego ucieczce. Firma Domel oferuje optymalne rozwiązania w tym zakresie, produkując okna energooszczędne i pasywne. Ich szczelność minimalizuje straty ciepła i uniemożliwia powstawanie tzw. mostków termicznych w budynku. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie strat energii nawet o 45%. Okna Domel wyposażone są w potrójne oszklenie o grubości 50 mm, które wpuszcza dodatkową ilość światła słonecznego. Posiadają również ciepłe ramki dystansowe, obniżające ryzyko skraplania się pary wodnej wewnątrz pomieszczenia oraz okucia Winkhaus activPilot Select.

Rodzaje okien pasywnych

Wybór jest rzeczywiście ogromny. Do najpopularniejszych okien energooszczędnych należą okna pasywne PCV, które są łatwe w montażu, eksploatacji oraz czyszczeniu. Modele wykonane z tworzywa sztucznego powinny posiadać sześć komór wewnętrznych, zapewniających zarówno dobrą izolację cieplną, jak i akustyczną oraz odpowiednie uszczelki zabezpieczające przed dostawaniem się wilgoci lub wody. Okna Infinity Passive firmy Domel minimalizują nie tylko koszty ogrzewania, ale też oświetlenia i klimatyzacji. Wyróżniają się znakomitą izolacyjnością oraz dają gwarancję naturalnego doświetlenia pomieszczeń. Prosta forma okien Infinity Passive idealnie współgra z nowoczesnym budownictwem. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę oferty okien energooszczędnych firmy domel pod linkiem – https://domel.pl/okna-energooszczedne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *