Ile kosztuje ogrodzenie palisadowe?

Do zabezpieczenia posesji bardzo często wykorzystuje się obecnie ogrodzenia palisadowe. Te uniwersalne konstrukcje dobrze pasują do praktycznie każdego typu zabudowań, niezależnie od ich stylu architektonicznego. Ile kosztuje ogrodzenie palisadowe?

Wpływ na ostateczny koszt przedsięwzięcia ma oczywiście wiele czynników, jak choćby specyfika powierzchni, na której ogrodzenie palisadowe jest stawiane, a także indywidualne preferencje klienta, jak również konkurencyjność oferty producenta i/lub instalatora.

Typ ogrodzenia palisadowego i materiał, z którego jest wykonane

Palisadowe ogrodzenie cieszy się popularnością na rynku ze względu na łatwość i szybkość jego montażu, ale również niższą cenę w porównaniu z wieloma innymi konstrukcjami. Warto jednak pamiętać, że koszt ogrodzenia zależny jest od tego, z jakich materiałów wykonane są poszczególne jego elementy.

Szczególnie istotne wydają się tutaj przęsła. Najmniej zapłacimy za elementy drewniane, zwłaszcza te zrobione z najtańszych gatunków rodzimego drewna. Ogrodzenia tego typu wykonuje się jednak również z, o wiele droższego, metalu. Można się zdecydować na przykład na płot z aluminium lub przęsła palisadowe kute, które wyjątkowo cieszą oko walorami ozdobnymi i stanowią jedną z najtrwalszych opcji.

Biorąc pod uwagę takie zróżnicowanie materiałów, cena przęsła może wynieść od 100 do nawet 500 zł za sztukę. Znaczenie ma także to, czy decydujemy się na ogrodzenie palisadowe pionowe czy może horyzontalne.

Zdecydowanie najdroższe okazują się ogrodzenia kute, a także konstrukcje nowoczesne, które bardzo często są wykonywane ze specjalnie wzmacnianych materiałów, odpornych na wpływ czynników zewnętrznych, jak wilgoć czy zmienne temperatury powietrza oraz promieniowanie UV. Koszt ogrodzenia podnoszą również dodatkowe jego zabezpieczenia. Często warto się na nie zdecydować, ponieważ wydłużają one żywotność całej konstrukcji. To zaś uwalnia nas od dodatkowych wydatków, które mogą mieć miejsce za kilka, kilkanaście lat.

Koszt ogrodzenia działki jest zależny także od sposobu wykonania podmurówki. Przygotować można ją z klinkieru lub z gotowych bloczków. Do tego dochodzi także stal zbrojeniowa – wpływ na jej cenę ma gatunek i klasa stali, a także średnica prętów.

Ukształtowanie terenu, na którym stawia się ogrodzenie

Podliczając koszty ogrodzenia, należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę materiałów, ale również gażę ekipy montującej płot. Cennik wykonania ogrodzenia nie jest stały. Firmy najczęściej określają go na podstawie stopnia skomplikowania prac, a także ukształtowania danej posesji. Znaczenie ma między innymi sposób wykonania podmurówki, równość terenu i oczywiście jego wielkość. Obecnie ceny kształtują się na poziomie od 35 do około 60 zł brutto za metr bieżący ogrodzenia.

Co może wpłynąć na obniżenie kosztu ogrodzenia domu? Jeżeli komuś zależy na oszczędnościach, powinien pomyśleć o skorzystaniu z ofert kompleksowych. Mowa o firmach, które oferują zarówno sprzedaż ogrodzenia, jak i od razu jego montaż. Ceny takich usług są często znacznie niższe w porównaniu z kosztem zatrudnienia fachowców zewnętrznych.

Szukasz ogrodzenia palisadowego w dobrej cenie? Sprawdź bezpośrednio u producenta na: https://plotex.net.pl/

Ogrodzenie palisadowe z bramą i/lub z furtką

Wykonanie ogrodzenia palisadowego nie załatwia jednak całej sprawy. Konieczna jest również jego właściwa integracja z furtką bądź bramą (albo z jednym i drugim). Tu mogą pojawić się pewne „problemy techniczne”, które mogą wpływać na koszty, dlatego jeszcze przed realizacją przedsięwzięcia, warto dokonać dokładnych oględzin. I po raz kolejny dobrym rozwiązaniem okazują się w takiej sytuacji usługi świadczone przez firmy, które dostarczają i jednocześnie montują ogrodzenia. Takie oględziny bardzo często są bowiem przez nie wykonywane za darmo, a pozwalają uniknąć „przykrych niespodzianek”.

Na ostateczną cenę ogrodzenia palisadowego wpływa wiele – między innymi jego rodzaj, a także materiał, z którego ogrodzenie jest wykonane. Do tego dolicza się koszty montażu, które z kolei różnią się w zależności od „stopnia trudności” terenu, na którym stawia się płot, a także od regionu kraju, w którym znajduje się posesja (ceny tych usług są bowiem różne w różnych lokalizacjach). Dopiero indywidualna wycena stanowi rzeczywistą odpowiedź na pytanie – ile kosztuje ogrodzenie palisadowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *