Drewno w aranżacji wnętrz: sprawdź, jak je wykorzystać

Drewno to jeden z materiałów najchętniej wykorzystywanych w budownictwie i aranżacji wnętrz. Do jego zalet należy między innymi szlachetny wygląd, przyjemna w dotyku faktura czy możliwość uniwersalnego zastosowania w niemal każdym wystroju. Sprawdź, jak wykorzystać drewniane elementy w twoim mieszkaniu lub domu!

  1. Zalety wykorzystania drewna
  2. Tradycyjnie: podłogi i drzwi drewniane
  3. Elegancko – schody drewniane
  4. Kreatywnie, czyli ozdoby i dodatki z drewna

Zalety wykorzystania drewna

Drewno posiada wiele zalet, które sprawiają, że jego właściwości użytkowe i estetyczne górują nad innymi materiałami. Przede wszystkim to naturalny surowiec, który nie uczula i świetnie wygląda w każdej aranżacji. Drewno jest też bardzo przyjemne w dotyku, a jego dekoracyjna faktura stanowi ozdobę samą w sobie. Ponadto, na rynku dostępne są setki różnych gatunków o zróżnicowanych właściwościach, co pozwala dobrać materiał idealnie przystosowany do każdego zastosowania. Ogromną zaletą drewna jest także jego szlachetne starzenie się, dzięki czemu nawet po wielu latach przedmioty wykonane z tego surowca wyglądają elegancko i estetycznie.

Tradycyjnie: podłogi i drzwi drewniane

Do najpopularniejszych elementów wykonywanych z tego surowca należą drzwi drewniane. Są one trwałe i solidne, a także nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Cechują się również znakomitymi właściwościami wygłuszającymi, co pozwala zachować ciszę w odizolowanych w ten sposób pomieszczeniach. Bardzo cenione są również podłogi drewniane, które charakteryzują się dużą wytrzymałością i szlachetnym wyglądem, a także są bardzo przyjemne w dotyku, nawet podczas chodzenia boso.

Elegancko – schody drewniane

Schody drewniane to doskonały sposób na wprowadzenie do wnętrza elementu intymności i luksusu. Świetnie sprawdzą się one w każdej aranżacji, od modernistycznych loftów po mieszkania urządzone w stylu vintage. Szeroką ofertę pięknych i praktycznych schodów drewnianych możesz znaleźć w katalogach marki Styl Drzewa.

Kreatywnie, czyli ozdoby i dodatki z drewna

Drewno doskonale sprawdza się również jako dekoracja. Można sięgnąć po wykonane z tego surowca meble i dodatki, a także ozdoby, takie jak wazony, ramy do obrazów czy rzeźby. Odważniejsi dekoratorzy mogą też eksperymentować z zastosowaniem w aranżacji surowego drewna, na przykład polan czy korzeni. Wspaniałym uzupełnieniem wystroju mogą stać się również przedmioty wykonane z drewna połączonego z innymi materiałami, takimi jak szkło, metal, glina, tkaniny czy nawet tworzywa sztuczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *