Funkcjonalne i modne łóżka piętrowe

Wielu z nas łóżka piętrowe kojarzą się przeważnie z koniecznością umeblowania małego pomieszczenia. Jednak od jakiegoś czasu zakup łóżka piętrowego dokonywany jest nie tylko ze względów praktycznych, ale również designerskich. Tego typu łóżka stały się bowiem bardzo modne i mile widziane, zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Poza niepodważalną funkcjonalnością, łóżka piętrowe charakteryzują się bowiem efektownym wyglądem. Producenci mebli oferują wygodne, trwałe i miłe dla oka meble do spania dla rodzeństwa, ale również dla jedynaków.

Łóżko piętrowe do pokoju, w którym mieszka jedno dziecko

Od kilku lat dużym powodzeniem cieszą się łóżka piętrowe dedykowane jednemu dziecku. Tego typu łóżko w górnej części posiada miejsce do spania, natomiast w dolnej, miejsce do nauki lub zabawy. Dzieci doceniają takie rozwiązanie, bo po prostu uwielbiają spać wysoko oraz mogą wchodzić po schodkach lub drabince. Jest to dla nich dodatkowa atrakcja.

Jeśli chodzi o dolną część łóżka, to oferowane sposoby na jej zagospodarowanie naprawdę robią wrażenie. W zależności od modelu dolna część łóżka może składać się po prostu z wolnej przestrzeni lub posiadać umeblowanie. Łóżka z wolną przestrzenią posiadają często jednokolorową lub udekorowaną ulubionym bajkowym bohaterem zasłonkę. Chcąc sprawić przyjemność naszemu dziecku, można zakupić łóżko piętrowe z wolną przestrzenią na dole oraz zamontowaną zjeżdżalnią. W przypadku łóżek piętrowych z zagospodarowanym dołem w skład umeblowania może wchodzić: biurko, szafa, szafeczki, wbudowana sofa lub fotel.

Łóżko piętrowe dla rodzeństwa

Standardowe łóżko piętrowe dla dwójki dzieci składa się z dwóch przestrzeni do spania. Łóżka te, tak jak pozostałe, posiadają schodki lub drabinkę. Często w skład wyposażenia podwójnego łóżka piętrowego wchodzi także dolna jedna duża szuflada lub dwie mniejsze. Jest to dodatkowe miejsce, w którym można przechowywać pościel lub zabawki.

Łóżko piętrowe dla trójki dzieci

Od pewnego czasu w sprzedaży są także łóżka piętrowe, na których spać mogą trzy osoby. Łóżko piętrowe 3 osobowe to w zasadzie standardowe łóżko piętrowe dwuosobowe wyposażone w wysuwaną szufladę, w którą wmontowany jest materac. Dodatkowo łóżko może być wyposażone w półki oraz szuflady zamontowane w schodkach. Tego typu łóżko stanowi zatem świetne rozwiązanie nie tylko, gdy mamy trójkę własnych dzieci, ale także, gdy nasze dzieci zapraszają do siebie kuzynostwo lub przyjaciół. Może być ono wykorzystywane do stałych noclegów, jak i okazjonalnie

Kupując łóżko piętrowe 3 osobowe do dziecięcego pokoju, możemy wybrać zarówno spośród prostych wzorów i barw, jak i tych bardziej szalonych i kolorowych. W opcji są łóżka w kolorze drewna, bieli, szarości, ale także posiadające akcenty różu, błękitu czy zieleni. Oferta na pewno zaspokoi wszystkie gusta i potrzeby. Ważne, aby przed zakupem sprawdzić, czy łóżko zostało pomalowane farbami dedykowanymi meblom dziecięcym.

fot. meblerajo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *