Domowe biuro – jak wybrać odpowiedni fotel do pracy?

Wielogodzinna praca przy komputerze może przysporzyć dokuczliwych dolegliwości, w tym bólu pleców. Źle dopasowany fotel tylko pogłębia przykre dolegliwości, a na dodatek wpływa na nasze samopoczucie. Jak zatem wybrać odpowiedni fotel, by cieszyć się komfortem i większą wydajnością podczas pracy?

Oparcie – najważniejszy element fotela

Urządzając domowe biuro mamy w pełni wpływ na wybór fotela. Powinien nie tylko zapewniać wygodę podczas pracy, ale również stanowić podparcie wszystkich części ciała. Jednym z najważniejszych elementów fotela jest jego oparcie. Powinno być ergonomiczne i odpowiednio wyprofilowanie. Co to tak naprawdę oznacza? Dobrze dobrany fotel poprzez swoją budowę gwarantuje siedzenie w sprzyjającej pozycji, odciążając wszystkie odcinki kręgosłupa. Oparcie wymusza na użytkowniku przyjęcie prawidłowej postawy. Kręgosłup jest delikatnie wygięty w literę „S” na wysokości odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Wybierając krzesło należy zwrócić na to szczególną uwagę.

Wygodne siedzisko

Siedzisko nie powinno być zbyt głębokie, ponieważ zapadając się w fotelu automatycznie przyjmujemy niekomfortowo postawę. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wysokość siedziska, która powinna być dobrana do wzrostu użytkownika. Warto zdecydować się na fotel biurowy z regulacją wysokości. Jak ją ustawić? Nogi powinny być zgięte w kolanach pod kątem 90 stopni, a stopy spoczywać na podłodze. Jest to kluczowe w kwestii rozłożenia ciężaru ciała wzdłuż kręgosłupa. Oprócz siedziska warto zwrócić uwagę na zagłówek, który pozwala na chwilę relaksu w przerwie w pracy. Można wybrać zagłówek z funkcją regulacji wysokości i kąta nachylenia. Fotele biurowe posiadają podłokietniki, na których mogą spoczywać przedramiona podczas pisania na komputerze. Ponadto zmniejszają obciążenie nadgarstków. Również występują w wersji regulowanej, gdzie możemy dostosować wysokość i odległość względem siebie.

Fotele przystosowane – również do pracy biurowej – można znaleźć na stronie: https://www.agatameble.pl/meble/sofy-i-fotele/fotele-wypoczynkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *