Płoty ogrodowe – przegląd bestsellerów lata 2019

Drewniane produkty ogrodowe cieszą się sporym zainteresowaniem polskich konsumentów. Większość z nich to sprawdzone, solidne konstrukcje, które służą latami – inwestycja tego typu jest zatem rozsądna i nie nadwyręża przesadnie domowego budżetu. Dziś postanowiliśmy zerknąć na ofertę sklepu produktyogrodowe.pl, by podrzucić wam kilka inspiracji w oparciu o trzy bestsellery mijającego sezonu w kategorii „płoty ogrodowe”.

Oprócz typowych ogrodzeń postanowiliśmy wziąć pod lupę także drewniane płotki. Niewielkie przegrody mają tę zaletę, że pomagają w uporządkowaniu przestrzeni w ogrodzie, jednocześnie nie przytłaczając jej swoimi rozmiarami.

Numer 3 – Płot drewniany sztachetowy wklęsły

Cieszy nas trend, że w Polsce powoli odchodzi się od ogrodzeń, które zamiast uroczych płotków drewnianych przypominają średniowieczne fortece obronne. Dowodem na to jest zainteresowanie płotami sztachetowymi. To doskonały rodzaj ogrodzenia w zabudowie szeregowej. Jest urocze, niezbyt masywne i daje odpowiedni poziom intymności. Sztachety o stopniowanej wysokości są od siebie nieco oddalone, co sprawia, że płot ogrodowy w tej wersji jest w części transparentny i optycznie powiększa ogród od wewnątrz. Wysokość sztachet waha się od 150 cm do 190 cm, a zatem można zaliczyć te płotki drewniane jako wystarczające, by zasłonić swój teren przed wzrokiem osób trzecich.

Drewniane płoty od ProduktyOgrodowe.pl mają dwie główne zalety: są urocze i nie przytłaczają, przez co doskonale pasują w zestawieniu z innymi drewnianymi elementami ogrodu. Drugą ich zaletą jest prosta konstrukcja, niewymagający montaż i utrzymanie.

Numer 2 – Płot ogrodowy z modrzewiu OTTO

W sklepie produktyogrodowe.pl ciężko przejść koło tej pozycji obojętnie. Płoty drewniane wykonane z modrzewiu to jakość i estetyka, o które trudno w przypadku standardowych konstrukcji z sosny czy świerku. Smukłe, wysokie szczebelki montowane w masywnych ryglach prezentują się okazale w połączeniu z czerwono-białym, naturalnym kolorem modrzewiu.

Płotki drewniane w tej wersji nawiązują do minimalistycznych, prostych geometrycznie wzorców, typowych dla aranżacji ogrodowych w stylu skandynawskim. Płot ogrodowy z modrzewiu to swoisty kompromis pomiędzy płotem osłonowym i kratką ogrodową. Na rozłożystym terenie z powodzeniem można wykorzystać go jako ściankę działową, odgradzającą różne strefy w ogrodzie. Wszechstronne i przykuwające wzrok połączenie…

Numer 1 – Płot ogrodowy Toscana

Nazwa, przywodząca na myśl oblane słońcem zbocza Toskanii nie wzięła się znikąd. To majstersztyk w wykonaniu projektanta, który przeniósł śródziemnomorski sznyt do ogrodzenia sosnowego, tak typowego dla naszej szerokości geograficznej.

Do około ¾ wysokości płoty drewniane Toscana wykonane są z ściśle przeplecionych ze sobą desek, montowanych w masywnych ramach. Górna krawędź to kratka ogrodowa, wdzięczny dla oka element o dużej wartości estetycznej. Rzędy uroczych modułów płotu drewnianego łączą co jakiś czas przęsła skośne, obniżające łagodnie linię ogrodzenia. Płoty ogrodowe Toscana mogą być bez cienia przesady nazwane prawdziwą ozdobą, nadającą swoistego ciepłego klimatu otoczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *