Wanna z prysznicem – zalety i wady tego rozwiązania

Okazuje się, że nie zawsze trzeba wybierać między wanną a prysznicem. Osoby, które nie potrafią podjąć decyzji lub nie mogą dojść do porozumienia ze współlokatorami w tej kwestii mogą zdecydować się na rozwiązanie 2w1, a więc wannę z prysznicem. Kiedy jest to dobry pomysł? Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?

Wanna z prysznicem – jak to działa w praktyce?

Osoby, które lubią długi relaks w postaci kąpieli, decydują się zwykle na wannę w wersji wolnostojącej lub zabudowanej. Są jednak i miłośnicy szybkich pryszniców. Wiele osób może mieć problem z dokonaniem wyboru pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami. Wówczas można postawić na wannę z prysznicem, a więc rozwiązanie 2w1.

Wanny połączone z panelem natryskowym produkowane są obecnie z różnego rodzaju materiałów. Najpopularniejsze jednak i zarazem najbardziej praktyczne są te akrylowe. Równie dobrze można zdecydować się na wannę żeliwną. Obecnie jest to rozwiązanie bardzo modne, doskonale wpisujące się w trend industrialny.

Wanny z prysznicem mają ponadto różne kształty i wymiary. Ciekawie prezentują się modele narożne, które sprawdzają się nie tylko w małych łazienkach. Są też osoby, które preferują wanny z parawanem nawannowym. Otwierać można go na wiele sposobów. Posiadacze dużych łazienek mogą sobie też pozwolić na wanny wolnostojące połączone z prysznicem.

Połączenie wanny z prysznicem – wady i zalety

Wanna z prysznicem to niewątpliwie rozwiązanie idealne dla tych osób, które nie potrafią w czasie urządzania łazienki wybrać jednego z tych dwóch rozwiązań. Decydując się na ich połączenie, mogą na co dzień brać szybkie prysznice, a od czasu do czas pozwolić sobie na długą, relaksującą kąpiel w wannie. Z tego rozwiązania można skorzystać także wtedy, gdy dwie lub więcej osób w domu ma odmienne preferencje w tym zakresie.

Oczywiście wanna z prysznicem ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Przede wszystkim dzięki temu rozwiązaniu można nawet w niewielkiej łazience korzystać z prysznica i wanny, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Nie trzeba więc podejmować trudnego wyboru, którego potem można żałować. Z drugiej strony wanna połączona z prysznicem jest droższa niż sama wanna czy prysznic. Niektóre osoby narzekać mogą również na to, że taka zabudowa zajmuje dość dużo miejsca i w miejscu montażu wymaga wyłożenia ścian w łazience odpowiednimi płytkami ceramicznymi.

Rozwiązanie idealne do małej łazienki

Połączenie wanny z prysznicem doskonale sprawdza się przede wszystkim w łazienkach niewielkich, gdzie nie można sobie pozwolić jednocześnie na montaż wanny i kabiny prysznicowej. Wiedzą o tym z całą pewnością m.in. właściciele mieszkań w blokach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Niemniej jednak warto ponownie powtórzyć, że zarówno samodzielna kabina, jak i wanna prawdopodobnie zajmą jeszcze mniej miejsca.

Warto też pamiętać, że dobrze wybrana wanna z prysznicem może się prezentować naprawdę efektownie. Obecnie wybór w tym zakresie jest na rynku całkiem spory i każdy może bez problemu wybrać rozwiązanie odpowiednie dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *