Meble do ogrodu – czym kierować się przy wyborze?

Meble do ogrodu, na balkon lub taras występują w bogatej gamie różnorodnych modeli. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego zestawu, spójrz na kilka naszych wskazówek.

  • Zainwestuj w naturę
  • Dopasowanie elementów
  • Nowoczesność czy klasyka?

Zainwestuj w naturę

Meble ogrodowe ręcznie robione są oczywiście droższe od produktów, które bez problemu kupisz w sklepach budowlanych. Pamiętaj jednak, że inwestycja w dobrej klasy meble sprawi, że będziesz się nimi cieszyć przez wiele lat. Ogromnie istotny jest materiał, z którego są one zrobione. To on też ma największy wpływ na cenę zestawu. Oczywiście możesz kupić stolik i krzesła z plastiku lub innego sztucznego materiału, natomiast musisz liczyć się z tym, że po sezonie nie będą nie one prezentowały tak samo elegancko, będą podatne na różnego rodzaju uszkodzenia a intensywny kontakt ze słońcem może prowadzić do ich blaknięcia. Ponadto, natura niezbyt dobrze komponuje się ze sztucznymi materiałami. Natomiast drewno czy wiklina to nie tylko bardzo eleganckie materiały, lecz także bardzo trwałe rozwiązania, które sprawią, że będziesz cieszyć się ich pięknem przez wiele lat. Inwestycja w naturalne materiały, ręczne wykończenie mebli to wydatek, który przekłada się na wyjątkowość stworzonej przez ciebie aranżacji.

Dopasowanie elementów

Wybierając meble, szczególnie te przeznaczone na taras lub do ogrodu, nie zapominaj o dopasowaniu poszczególnych elementów do siebie. Do wyboru masz oczywiście skomponowane przez producentów zestawy, natomiast nie obawiaj się ich rozbudowania o dodatkowe leżaki, eleganckie ławeczki dla dzieci czy huśtawki ogrodowe. Bardzo ważne są nowoczesne parasole ogrodowe – spośród nich musisz wybrać rozwiązanie, które obejmie cały zestaw mebli, a ponadto będzie odpowiednio wytrzymałe i odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Nowoczesność czy klasyka?

Meble ogrodowe nie muszą być nudne i przeciętne. Nie musisz jednak również za wszelką cenę poszukiwać rozwiązań zaskakujących swoją oryginalnością. Pamiętaj, że rośliny i kwiaty najlepiej prezentują się w zestawieniu z prostymi formami. Prostota nie musi jednak oznaczać banalności. Coraz więcej małych, rodzinnych manufaktur zajmujących się produkcją mebli dokłada wszelkich starań, aby połączyć prostotę formy z nowoczesnością. Drewniane lub wiklinowe meble ogrodowe zyskują dzięki temu wyjątkową lekkość, kuszą swoim minimalizmem, otwierają pole do niebanalnych i atrakcyjnych wizualnie aranżacji. Coraz bliżej tym projektom do lekkości rodem z Bali aniżeli znacznie cięższych, tradycyjnych konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *