Kompresor do piaskowania – co musisz wiedzieć?

Piaskowanie to proces obróbki powierzchni przedmiotu obrabianego. Piaskować można tak naprawdę dowolne produkty, które mają różną powierzchnię. Dlatego właśnie temat ten jest niezwykle interesujący dla wielu osób. Za pomocą sprężonego powietrza piasek jest wyrzucany na określoną powierzchnię. Bardzo duża siła pozwala czyścić różne powierzchnie w najbardziej efektywny sposób. Ziarna piasku uderzają z dużą prędkością w powierzchnię przedmiotu obrabianego i ścierają go. Piaskowanie więc usuwa brud, rdzę, kamień i tym podobne, które są niemożliwe do usunięcia przy wykorzystaniu domowych środków. Dodatkowo tak obrobiona powierzchnia jest jednocześnie matowana, co z kolei bardzo pozytywnie wpływa na dalszy przebieg prac, na przykład jeśli chodzi o malowanie.

Piaskowanie stosuje się w przemyśle oraz budownictwie, jak i przy obróbce metali do usuwania zanieczyszczeń lub matowania powierzchni w celu przygotowania ich do dalszej obróbki. Dodatkowo powierzchnie wykonane ze szkła i kamienia można zmatowić metodą piaskowania. Co jest potrzebne do piaskowania i czy można samodzielnie kupić sprzęt na domowe zastosowanie?

Jaki kompresor do piaskowania wybrać?

Czego potrzebujesz, aby rozpocząć piaskowanie? Przede wszystkim oprócz sprzętu potrzebny będzie materiał do piaskowania. W skrócie – piasek,, który jest rzucany na powierzchnię w celu jej oczyszczenia. Zwykle jest to piasek kwarcowy. Ale istnieje również wiele innych środków do piaskowania, takich jak granulat plastiku czy korund. Ogólnie rzecz biorąc, im twardsze ścierniwo, tym silniejszy efekt chropowatości podczas piaskowania. Drugą i chyba najważniejszą inwestycją będzie kabina do piaskowania lub przenośne urządzenie do piaskowania. Odpowiedni kompresor do piaskowania faktycznie pozwala na dużo. Umożliwia odpowiednio profesjonalne wykonywanie pracy w wydajnych warunkach. Idąc dalej, powinieneś zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt ochronny, który będzie gwarantował bezpieczeństwo podczas pracy z kompresorem. Mowa tutaj o elementach takich jak maska ochronna, która skutecznie będzie chronić drogi oddechowe, a w razie potrzeby zapewni ochronę oczu), rękawiczki i stare ubrania.

Gdzie kupić odpowiednią sprężarkę?

Odpowiednia sprężarka będzie podstawą. Sprężarka dostarcza niezbędne sprężone powietrze, które zabiera ze sobą ścierniwo i rozpyla je. Warto więc zdecydować się na profesjonalne modele cieszące się dużym zainteresowaniem. To wpłynie oczywiście pozytywnie na jakość pracy oraz systematyczność. Jeśli nie masz jeszcze urządzenia do piaskowania lub kabiny do piaskowania, a chciałbyś zapoznać się z ofertami, warto abyś sprawdził ofertę najbardziej rozpoznawalnych firm na rynku. Z pewnością pracownicy firm i sprzedawcy dobiorą dla Ciebie sprzęt, czyli kompresor, który będzie nadawał się do piaskowania. Warto sięgnąć po model, który zapewnia wydajność 400 l / min przy ciśnieniu roboczym 7-10 bar. Oczywiście im wyższa wydajność tym lepiej! Zastanawiając się jaki kompresor do piaskowania wybrać na pewno trzeba mieć kogoś, kto będzie w stanie skutecznie doradzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *