Kim są fliperzy i czy warto jednym zostać

Nieruchomości to wdzięczny i całkiem plastyczny grunt pod inwestycje i zarabianie pieniędzy. Jednym ze sposobów, aby się o tym przekonać, jest flipping mieszkań. Jak dokładnie działa i kto może zostać fliperem?

  1. Czym zajmuje się fliper?
  2. Jak można zostać fliperem?
  3. Czy opłaca się być fliperem?
  4. O czym trzeba pamiętać, jeżeli chcemy spróbować swoich sił z flippingiem mieszkań?

Czym zajmuje się fliper?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na zarabianie na nieruchomościach jest oczywiście ich wynajem. Pozwala to na uzyskiwanie stałego miesięcznego przychodu, jednak im więcej lokali na wynajem posiadamy, tym więcej czasu musimy poświęcić, aby nimi zarządzać. Problemem mogą okazać się również nierzetelni najemcy, którzy będą zalegać z czynszem, a pozbycie się których w świetle obowiązującego prawa jest bardzo trudne.

Innym sposobem na wykorzystanie nieruchomości do zarobku, ale uniknięcie problemu zaległych opłat może być flipping mieszkań. Działanie to polega na wyszukiwaniu bardzo atrakcyjnych mieszkań, najczęściej wymagających kapitalnego remontu, a następnie doprowadzanie ich do jak najlepszego stanu i sprzedaż z zyskiem. Fliper jest z kolei osobą, która trudni się tym zajęciem, a różnica między zakupem i wykończeniem lokalu, a jego sprzedażą, staje się jego zyskiem.

Jak można zostać fliperem?

Nikt nie będzie od nas wymagał specjalnego wykształcenia czy przeszkolenia, aby móc zostać fliperem. Warunkiem skutecznego działania na tym polu jest własny kapitał, który możemy przeznaczyć na zakup i odnowienie mieszkań, a także znajomość rynku nieruchomości, co pozwoli nam na przewidywanie, kiedy lepiej odpuścić sobie jakąś potencjalnie atrakcyjną inwestycję. Im większa skala działania, tym więcej czasu będziemy musieli poświęcić na przygotowywanie mieszkań, a także poszukiwanie potencjalnych kupców po ich odświeżeniu. Ze względu na to, że jesteśmy jednocześnie także sprzedawcami, posiadanie minimum wiedzy z zakresu prowadzenia negocjacji również przemówi na naszą korzyść.

Czy opłaca się być fliperem?

Jeżeli posiadamy kapitał, który możemy przeznaczyć na zakup mieszkań i nie musimy tym samym korzystać z kredytów, flipping może okazać się atrakcyjną opcją. Wszystko zależy również od aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości, stosunku osób chętnych na kupno do ilości oddawanych w naszej okolicy inwestycji i zasobności portfeli kupujących. Aby w istocie zarobić na takim „żonglowaniu” mieszkaniami trzeba się więc trochę natrudzić, a także posiadać wiedzę, jak obracać zastane realia na swoją korzyść. Jeżeli jednak potraktujemy bycie fliperem na poważnie, jak każdy inny zawód, to szansa na zarobienie większych pieniędzy jak najbardziej istnieje. Więcej w tym temacie dowiesz się na stronie: https://obido.pl/app/rynek-pierwotny-krakow/.

O czym trzeba pamiętać, jeżeli chcemy spróbować swoich sił z flippingiem mieszkań?

Aby być skutecznym fliperem i – przede wszystkim – móc ciąć koszty, poza wiedzą z zakresu rynku nieruchomości, sprzedaży i marketingu powinniśmy posiadać również inne asy w rękawie. Zaprzyjaźniona ekipa remontowo-budowlana, która policzy nam niższą stawkę w zamian za większą ilość pracy, samodzielne wykańczanie niektórych elementów mieszkania czy zatrudnienie dobrej księgowej, która będzie znała się na charakterze pracy flipera bardzo się nam przydadzą i pozwolą zmaksymalizować nasz zysk. Jeżeli planujemy wykupować mieszkania na aukcjach komorniczych, dobrym pomysłem jest również nawiązanie stałej współpracy z prawnikiem, który zna się na tego typu sprawach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *