Jaki sprzęt powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego fana ogrodnictwa?

Przycinanie drzewek, koszenie trawnika i ogólne dbanie o estetykę oraz czystość ogrodu to zajęcia, które wymagają naprawdę sporo wolnego czasu. I choć fani pracy w ogrodzie często relaksują się podczas tych zajęć, to z chęcią sięgają po nowoczesny sprzęt. Zadbanie o przestrzeń wokół domu wcale nie musi pochłaniać całego weekendu. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenia. W co warto zatem zainwestować?

Roboty koszące to sprzęt nie tylko dla leniwych

W przyjemny, słoneczny dzień nie warto tracić czasu na koszenie trawy przy pomocy tradycyjnego, dość głośnego sprzętu wymagającego podłączenia do gniazdka z prądem. Zdecydowanie bardziej komfortowym rozwiązaniem będzie kilka chwil spędzonych na leżaku w otoczeniu bliskich osób, podczas gdy automatyczny robot koszący zajmie się przystrzyżeniem trawy w ogrodzie.

Sprzęt tego typu jest wyjątkowo wydajny i cichy, dzięki czemu może pracować nawet w nocy. Wyposażony w akumulator i podwójne ostrza robot z akumocny.pl skosi nawet naprawdę duży trawnik o powierzchni do 700 metrów kwadratowych. Niewielkich rozmiarów urządzenie jest wyposażone w czujniki zabezpieczające przed zniszczeniem lub kradzieżą.

Z akumulatorową dmuchawą do liści żadna jesień nie jest straszna

Dmuchawa do liści może przydać się o każdej porze roku, jednak to właśnie jesienią mieszkańcy domków jednorodzinnych potrzebują jej najbardziej. Nowoczesny sprzęt jest wyposażony w akumulatory o dużej mocy i nie wymaga męczenia się z długimi, splątanymi kablami. Na dodatek urządzenia akumulatorowe są lżejsze od swoich spalinowych odpowiedników, co może być istotne zwłaszcza dla kobiet oraz osób starszych.

Ogromną zaletą tego typu dmuchaw do liści jest ich prosta obsługa oraz możliwość skorzystania z pomocy sprzętu w dowolnej chwili. Jedynym warunkiem jest naładowanie urządzenia. Sąsiedzi na pewno docenią fakt, iż akumulatorowa dmuchawa do liści pracuje bardzo cicho, a ekologowie będą zadowoleni z rozwiązania tak przyjaznemu środowisku. Sprzęt nie emituje żadnych spalin.

Pilarka do gałęzi dotrze wszędzie

Prace związane z pielęgnacją drzew w ogrodzie wymagają sprawności fizycznej na niezłym poziomie, zwłaszcza w przypadku wyższych okazów. Dlatego właśnie wielu producentów pilarek do gałęzi sprzedaje sprzęt z wysięgnikiem, który znacząco zwiększa zasięg urządzenia. Pilarka akumulatorowa nie wymaga obecności gniazdka z prądem – wystarczy tylko pamiętać o naładowaniu jej kilka godzin przed planowanymi pracami w ogrodzie.

Pilarka do gałęzi z akumulatorem to kolejne urządzenie, które wyróżnia się wyjątkowo cichą pracą. W najbardziej nowoczesnych modelach dostępna jest funkcja automatycznego smarowania łańcucha, co dodatkowo ułatwi obsługę pilarki i skróci czas potrzebny na przygotowanie sprzętu do pracy. Na rynku można również znaleźć urządzenia wielofunkcyjne 2w1 z funkcją pilarki oraz nożyc.

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *