Biznes we Wrocławiu. Gdzie warto mieć firmową siedzibę?

Wrocław to nie tylko szeroko pojęta kultura. To także prężnie rozwijający się biznes. W stolicy Dolnego Śląska co chwila powstają nowe firmy z wielu różnych branż. Ogromną popularnością cieszą się przedsiębiorstwa związane z informatyką. Biznesmeni nie ograniczają się jednak do tego jednego segmentu. Chętnie inwestują także w spółki finansowe czy nieruchomości.

Blisko Warszawy

Oczywiście nie w sensie dosłownym. Wrocław jednak skutecznie dogania stolicę kraju w kwestiach gospodarczych. W mieście pojawią się nowi inwestorzy. Zakładane są także kolejne startupy, które mogą liczyć na aktywną pomoc miasta, na przykład przy pozyskiwaniu niezbędnych funduszy. Co istotne, Wrocław ma jeden z wyższych wskaźników zatrudnienia w sektorze biznesu. Niedawno wyprzedzały go jedynie Kraków i Warszawa.

Siedziba ma znaczenie

Decydując się na założenie firmy w stolicy Dolnego Śląska, musimy liczyć się z wynajęciem bądź zakupem lokalu pod biuro. Podczas poszukiwań warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście lokalizacja. Dawna dzielnica Fabryczna świetnie sprawdzi się w przypadku niemal każdego biznesu. Wszystkie osiedla, które się tam znajdują, są bardzo dobrze skomunikowane z pozostałą częścią miasta i mają rozwiniętą infrastrukturę. Co więcej, nie brakuje tam także zieleni. Na terenach byłej dzielnicy Krzyki sektor biznesowy także rozwija się niezwykle dynamicznie. Warto skupić się na okolicach ulicy Powstańców Śląskich.

Ostatnią już częścią Wrocławia, na którą można zwrócić uwagę w kontekście własnej firmy, jest Śródmieście. Budują się tam nowe hotele, powstają banki i firmy. Niestety, tutaj trzeba liczyć się z dość wysokimi cenami lokali. Poszukiwania najlepiej rozpocząć od przejrzenia oferty inwestorów, na przykład na stronie https://vantage-sa.pl/strefa-korzysci/wykonczenie-pod-klucz/.

Kiedy już wybierzemy adres naszej firmy, postarajmy się zadbać o wygląd biura. Pamiętajmy, że jest ono swego rodzaju wizytówką. Upewnijmy się też, czy w okolicy budynku znajduje się parking, z którego mogliby korzystać nasi klienci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *