Jak wybrać fotel kosmetyczny do salonu?

Największe wyzwanie stojące przed urządzającym własny salon kosmetyczny to wybór najlepszego wyposażenia. Liczą się meble, ale najważniejszy pozostaje fotel kosmetyczny. Musi być bowiem wystarczająco wygodny, by zapewnić komfort klientom podczas często naprawdę długich zabiegów. Jednocześnie jednak należy zwrócić uwagę na praktyczne zastosowania i to, jak będzie się czuła przy nim osoba pracująca. Pamiętaj również, że obrana przez ciebie stylistyka będzie świadczyła o twoim guście – przez wielu zostanie uznana za twoją wizytówkę. Dlatego właśnie najlepszy fotel kosmetyczny jest naprawdę ważny, a z jego wyborem nie należy się spieszyć.

Fotele kosmetyczne – jakie powinny być?

WYGODNE

Wspominaliśmy o tym na początku i będziemy powtarzać to zawsze – najlepsze fotele kosmetyczne są przede wszystkim wygodne. Najważniejszą wytyczną przy wyborze bez dwóch zdań pozostaje komfort twoich klientów. To, jakie zabiegi oferujesz, tak naprawdę ma w tej chwili drugorzędne znaczenie. Niezależnie bowiem, czy klientki decydują się na manicure, pedicure czy mikrodermabrazję – one przede wszystkim chcą u ciebie odpocząć od codziennych obowiązków.

Zwróć również uwagę na warunki pracy – swoje lub zatrudnianych przez siebie osób. Fotel kosmetyczny musi być dopasowany do wzrostu osoby, która przy nim spędza kilka godzin dziennie. W innym przypadku może dojść do powstania niebezpiecznych schorzeń kręgosłupa, te natomiast utrudniają lub uniemożliwiają pracę.

Wygodny fotel kosmetyczny:

  • wyróżnia się stabilną konstrukcją,
  • zawsze posiada podnóżek,
  • daje możliwość regulacji w zakresie góra/dół,
  • ma odpowiednio wyprofilowane, wygodne siedzisko i oparcie,
  • jeśli ma silnik, działa on możliwie jak najciszej,
  • jest wyposażony w praktyczne kółka.

 Fotel kosmetyczny

ŁATWE W OBSŁUDZE

Funkcjonalność to druga cecha, którą musi wyróżniać się wybrany przez ciebie fotel kosmetyczny do salonu. Co to właściwie jednak znaczy? Musisz wiedzieć, jakie zabiegi będą na nim wykonywane. Dzięki temu zyskasz świadomość, jakie funkcje musi mieć fotel kosmetyczny, by zwiększał efektywność pracy. Nade wszystko, niezależnie od przeznaczenia, istotna będzie regulacja, która przebiega w nieskomplikowany sposób.

Fotele kosmetyczne – podział ze względu na sposób regulowania:

  • Fotele kosmetyczne manualne – oparcie oraz podnóżek regulujesz ręcznie, jednak ich ogromną zaletą jest niewielka waga. Nie potrzebujesz zatem dużo siły, by przesuwać je z miejsca na miejsce.
  • Fotele kosmetyczne hydrauliczne – są wyposażone w specjalną dźwignię do regulowania wysokości.
  • Fotele kosmetyczne elektryczne – najczęściej posiadają kilka małych silniczków, dzięki którym w łatwy i wygodny sposób możesz regulować zarówno ich wysokość, jak i położenie innych części.

Designerskie fotele kosmetyczne – co z wyglądem?

Kupując fotele kosmetyczne do salonu najczęściej stawiasz na to, by były wygodne, praktyczne i niedrogie. Pamiętaj jednak, że wygląd przestrzeni, do której zapraszasz swoich klientów, ma ogromne znaczenie. Dzięki dbałości o każdy szczegół jesteś bowiem oceniania jako profesjonalistka, która dba o samopoczucie osób, dla których pracuje. Dobre wrażenie można zrobić tylko jeden raz, dlatego zwróć uwagę, by wybrane przez ciebie fotele kosmetyczne były dopasowane do wnętrza.

Pamiętaj jednak, że designerskie fotele kosmetyczne to nie tylko sam wygląd. Zawsze pamiętaj, by sprawdzić, czym są pokryte. Na szczęście, ekoskóra to nie tylko sposób na elegancki efekt, ale także praktyczne rozwiązanie, które łatwo utrzymać w czystości. Pamiętaj, że w salonie kosmetycznym higiena jest ogromnie ważna! Fotele kosmetyczne wykończone ekoskórą i ze stalowymi nóżkami to najlepszy wybór – prezentują się estetycznie, pozostając jednocześnie trwałe i praktyczne.

Oczywiście, że ostateczny wybór uzależniony jest przede wszystkim od twoich potrzeb i budżetu, którym dysponujesz. Kiedy wybierasz fotele kosmetyczne do salonu pamiętaj jednak, by postawić na sprawdzone rozwiązania od zaufanych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *