Jak wykorzystać drewniane łuszczki po owocach i warzywach?

Łuszczki drewniane to po prostu skrzynki na warzywa i owoce. Dotychczas służyły przede wszystkim temu celowi i pewnie jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie przypuszczał, że skradną serca dziesiątek Polaków, stając w ich domach jako praktyczne meble. Dzisiaj to już niemal norma. Coraz więcej ludzi chce żyć ekologiczne i lubi własnoręcznie wykonywać meble oraz dodatki do swoich domostw. Skrzynki drewniane doskonale sprawdzają się w tych rolach. Co możesz z nich zrobić? 

Skąd wziąć skrzynki drewniane?

Jeżeli żyjesz zgodnie z ideologią zero waste, najprostszym sposobem będzie kupienie w nich warzyw lub owoców. Bez trudu znajdziesz je na targowiskach, gdzie często sprzedawcy oddają łuszczki za bezcen. Możesz jednak także kupić je online – skrzynie drewniane nie kosztują wiele. Pamiętaj jednak, że im tańszą ich wersję wybierzesz, tym więcej pracy będziesz musiał później w nie włożyć. Konieczne będzie czyszczenie, wygładzanie i malowanie. Zanim zaczniesz przeprowadzać domowe rewolucje, konieczne wyposaż się we wkręty do drewna oraz wkrętarkę. Dzięki nim łuszczki można łączyć w niebanalne kompozycje.

Drewniane skrzynki czy meble na twoich warunkach?

Skrzynki drewniane tak naprawdę mogą stać się wszystkim – ogranicza cię przede wszystkim twoja wyobraźnia. Możesz bez większego trudu wykonać z nich większość mebli. Sprawdzają się jako szafki na buty, klimatyczne regały i półki oraz stoliki do kawy. Niektórzy decydują się także na wykonanie z nich łóżka. Okazuje się, że łuszczki wyglądają jeszcze lepiej niż palety! Jeśli w odpowiedni sposób wykorzystasz je do wykończeń, zyskasz wiele praktycznych półek i schowków w sypialni. Ukryte w bokach łóżka pomieszczą w sobie książki, świeczki, pudła czy kwiaty. Największą popularnością wciąż jednak cieszą się proste, a jednocześnie niebanalne stoliki kawowe. Wystarczy połączyć ze sobą dwie lub cztery skrzynki drewniane, a potem przymocować im niewielkie kółka. To naprawdę funkcjonalne i ładne!

 skrzynki drewniane

Czas na meble w ogrodzie!

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że skrzynki drewniane poradzą sobie także jako meble ogrodowe. Idealnie spełniają swoją rolę jako stolik kawowy czy łóżko w sypialni, dlaczego więc nie spróbować wyjść z nimi na zewnątrz?

Nie ma nic prostszego niż przemiana skrzynek drewnianych w krzesła. Pamiętaj jednak, by dodatkowo wzmocnić siedziska od spodu. Dzięki dodanym deskom zyskasz możliwość wykonania prawdziwego meblowego arcydzieła z oparciem, które da ci wytchnienie w niejeden letni wieczór. Ozdobione wygodnymi poduchami meble ze skrzyń na warzywa będą wyglądały przepięknie!

Skrzynki drewniane bez trudu sprawdzą się także w uprawie kwiatów, ziół czy warzyw. Wyłóż je folią, nasyp kamieni lub keramzytu, wrzuć ziemię i wysadź cokolwiek, na co masz ochotę.

Skrzynki drewniane na warzywa i owoce

Oczywiście, nie musisz od razu robić remontu i wymieniać gotowych mebli na te, które wykonasz samodzielnie. Skrzynki na warzywa mogą służyć zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem. Być może znajdziesz na nie miejsce w swojej kuchni lub spiżarce. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość zmieszczenia dużej ilości zbiorów. Dodatkowo prezentują się znacznie lepiej niż kartony.

Jeszcze niedawno zachwycaliśmy się plastikiem. Ze względu na niskie koszty produkcji i trwałość niemal zupełnie zastąpił nam proste i naturalne rozwiązania. Dzisiaj wiemy, że za naszą wygodę słono zapłaciło środowisko naturalne. Jeśli więc możemy jakieś surowce wykorzystywać kilkukrotnie, warto to robić. Skrzynki drewniane dają nam taką możliwość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *