Wynajem toalety przenośnej to popularna usługa nie tylko w branży budowlanej czy eventowej, ale coraz częściej również wśród osób prywatnych. Zastanawiasz się, jak działa mobilna toaleta? Zasadę funkcjonowania przenośnego WC znajdziesz w poniższym artykule.
Zasada działania toalety przenośnej
Najogólniej mówiąc, działanie przenośnej toalety jest identyczne jak standardowego, „stacjonarnego” sedesu. Użytkownik może z niej skorzystać w taki sam sposób jak w przypadku zwykłej toalety, załatwiając potrzeby fizjologiczne, a następnie spuszczając wodę. Różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami toalet tkwi jednak w ich budowie. Podczas gdy nieczystości w zwyczajnej toalecie spływają rurami do kanalizacji, a następnie oczyszczalni, to w przypadku WC mobilnego trafiają one do specjalnego zbiornika. Ten typ toalety nie jest bowiem podłączony do sieci kanalizacyjnej, więc z problemem nieczystości należy poradzić sobie w inny sposób.
Z czego składa się toaleta przenośna?
Działanie przenośnej toalety jeszcze lepiej objaśni Ci budowa urządzenia. Zobacz więc, z jakich elementów składa się mobilne WC.
Kabina WC zazwyczaj jest wykonana z tworzywa sztucznego, a jej poszczególne elementy są łączone za pomocą nitów. Kluczową częścią toalety jest zbiornik bezodpływowy. Jest on zalewany wodą wzbogaconą o różnego rodzaju chemikalia, które mają za zadanie neutralizować zawartość pojemnika i ograniczać powstawanie przykrych zapachów. Pojemność każdego zbiornika jest ograniczona. Wybór konkretnej toalety przenośnej zależy zwykle właśnie od jej pojemnika bezodpływowego.
Gdy pojemnik wypełni się nieczystościami, należy go opróżnić. Tym zadaniem zajmuje się specjalny serwis firm oferujących wynajem toalet przenośnych Kraków, Lublin, ale też mniejsze miasta — to rejony, w których działają profesjonalne firmy wynajmujące i serwisujące kabiny WC. W umówionym czasie przyjeżdżają do klienta pojazdem asenizacyjnym i wybierają nieczystości. W przypadku szybszego napełniania się zbiornika lepiej od razu zaplanować dodatkowy lub wcześniejszy przyjazd pojazdu asenizacyjnego.
Poza dolnym zbiornikiem w toalecie przenośnej znajduje się również zbiornik górny na czystą wodę do spłukiwania nieczystości. Jest on jednocześnie muszlą klozetową z deską sedesową. Również w tym przypadku zbiorniki charakteryzują się różną pojemnością. Spłukiwanie odbywa się przy użyciu pompki znajdującej się z boku pojemnika.
W kabinach toaletowych często montuje się też pisuar. Nie jest on jednak standardem i trzeba go montować dodatkowo. Cześć ta jest podłączona kanałowo z bezodpływowym zbiornikiem, dlatego przed skorzystaniem z niego warto sprawdzić, czy układ jest szczelny. W ten sposób zapobiegniesz ochlapaniu odzieży.
Jeśli interesują Cię toalety przenośne Lublin i chcesz zamówić WC do lokalizacji budowy, organizowanego koncertu lub dowolnego innego miejsca, skorzystaj z usług serwisu Śmieci.eu. Zamów konkretną toaletę dopasowaną do Twoich potrzeb, a profesjonalna firma dostarczy ją w umówionym terminie.