Czekasz na odbiór mieszkania od dewelopera? Zobacz, jak się do tego przygotować

Zakup mieszkania to dla wielu osób najkosztowniejszy proces w całym życiu. Jeśli z niecierpliwością czekasz na zamieszkanie w upragnionych czterech kątach, zajrzyj do poniższego artykułu, aby dowiedzieć się, co warto wziąć pod uwagę podczas odbioru technicznego mieszkania.

Odbiór mieszkania to ostatni formalny krok na drodze do zamieszkania we własnym „M”. Tuż po nim bez problemu możesz wejść z ekipą wykończeniową, aby rozpocząć prace związane z wyposażeniem i dekorowaniem nieruchomości. Zobacz, w jaki sposób powinien przebiegać odbiór techniczny i na co warto zwrócić uwagę.

Odbiór techniczny mieszkania – co warto wiedzieć?

Odbiór mieszkania warto rozpocząć od sprawdzenia stropów, tynków oraz posadzek przy użyciu dwumetrowej poziomicy. Należy mieć pojęcie na temat normatyw. To, co dla laika jest szczeliną, dla budowlańca może być zgodne z normą. Osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy, mogą skorzystać z pomocy profesjonalisty, którego znajdą na stronie internetowej https://xn--odbir-3ta.pl/odbior-techniczny.

Otwory drzwiowe oraz stolarka

Niezgodne z normami otwory drzwiowe mogą budzić problemy z dopasowaniem stolarki. Najlepiej, gdy firma zajmująca się montażem drzwi samodzielnie wykona pomiar otworów. Inna wysokość nadproży może dostarczyć sporo problemów, dlatego warto skonsultować zakup drzwi z fachowcem. Warto również pamiętać, że drzwi do łazienki muszą mieć otwór wynoszący nie mniej niż 80 cm. Wynika to z norm budowlanych i wpływa na bezpieczeństwo, a także sprawności ewentualnej ewakuacji w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu mieszkańców. Jest również istotną kwestią w przypadku osób, które są objęte ubezpieczeniem.

Jakość ram okiennych, szyb i uszczelek

Można to zrobić gołym okiem. Wystarczy dokładnie przyjrzeć się pod światło szybom, a także sprawdzić stan ram okiennych i balkonowych. Należy otworzyć okno, aby sprawdzić, czy zostało ono odpowiednio osadzone i czy wszystkie uszczelki znajdują się na swoim miejscu. W przypadku mało ostrożnego montażu może dojść do ich ubicia i porysowania. W razie wykrycia tego typu wad należy je bezzwłocznie zgłosić w czasie odbioru technicznego. W wielu sytuacjach ekipa dewelopera jest w stanie szybko je naprawić, choćby przy użyciu wosku.

Instalacje elektryczne

Zazwyczaj w momencie odbioru technicznego mieszkania nie ma licznika. W takich sytuacjach właściciel ma trudność ze sprawdzeniem napięcia w gniazdkach elektrycznych. Tuż po odbiorze mieszkania warto samodzielnie sprawdzić, stosując do tego celu miernik, poziom napięcia. Niestety, wiele większych defektów pojawia się dopiero w momencie instalacji i użytkowania indukcji.

Kamera termowizyjna – do czego przydaje się podczas odbioru technicznego?

Najważniejszą zaletą kamery termowizyjnej jest możliwość dokładnego zbadania stanu wilgotności ścian, a także szczelności okien czy kominów wentylacyjnych. Zazwyczaj problemu z wilgocią nie widać gołym okiem w momencie nieruchomości dopiero oddawanej do użytku. Aby dokładnie sprawdzić stan mieszkania pod tym kątem, warto wynająć profesjonalistę, dysponującego wiedzą i odpowiednim sprzętem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *