Zapewnij dostęp do zawsze czystej wody

Filtr wody pitnej to ekologiczne i zdrowe rozwiązanie, które z łatwością możesz wprowadzić do swojego domu. Dowiedz się jakie filtry wody są najlepsze.

Zalety picia wody

Regularne picie wody w określonych ilościach pozwala naszemu ciału pozostawać na dłużej w dobrej kondycji. Wedle badań 2 litry dziennego przyjęcia wody ma dobroczynny wpływ dla dorosłego człowieka. Płyny pomagają zachować odpowiednią gęstość krwi, obniżają ryzyko występowania np. udarów oraz innych chorób, wspierają naszą kondycję fizyczną, a także pracę mózgu. Należy równocześnie pamiętać, że jakość wody ma duże znaczenie dla naszego organizmu.

Twarda woda z kranu nie jest tak zdrowa jakbyśmy tego chcieli. Warto jest zamontować specjalne filtry do domowego oczyszczania wody. Co więcej, pamiętajmy że wpływ na nasz organizm ma nie tylko woda, którą pijemy, ale również ta, w której myjemy np.warzywa lub owoce. Dzięki filtrom w kranie, cała Twoja żywność będzie bezpieczna.

Rodzaje filtrów

Na rynku oferującym filtry do wody mamy kilka dostępnych modeli. Ciężko jest stwierdzić, który z nich jest najlepszy, wybór odpowiedniego powinien być podyktowany naszymi potrzebami. 

Podstawowym filtrem jest filtr wstępny, który chroni przed przedostawaniem się w wodze nieczystości. Bardzo często jest on montowany dla ochrony właściwego, profesjonalnego filtru. Bardziej zaawansowanymi typami są m.in:

  • zmiękczacze wody
  • filtry węglowe, które oczyszczają wodę i polepszają jej smak – w ich wypadku należy pamiętać o regularnych wymianach
  • odwróconej osmozy, najczęściej wybierane na całym świecie, doskonale uzdatniające wodę
  • lampy UV zabijające bakterie oraz patogeny

Filtry doprowadzają do poprawy jakości wody. Zmiana jest wyczuwalna nawet w smaku płynu. Krystalicznie czysta woda i jej pyszny smak sprawią, że każdy domownik z wielką chęcią będzie dbał o dostarczanie wystarczającej ilości płynów do organizmu.

Filtr wody montowany w domu

Sztuczne zmiękczacze wody mogą być niebezpieczne dla naszego organizmu. Jeżeli szukasz bezpiecznego rozwiązania postaw na sprawdzone metody.

Filtr pod zlew powinien być kompaktowy, tak żeby można było go bezproblemowo zamontować w przestrzeni kuchennej. Warto jest zainwestować w bezobsługowe urządzenie, które jednocześnie pozwala na dostosowanie trybu filtracji pod nasze potrzeby.

Przed zakupem powinno się zapoznać ze specyfikacją filtra. Najlepsze filtry będą oczyszczały wodę, odkamieniały ją i nie wpłyną negatywnie na jej smak. Kilkuetapowe filtrowanie doprowadzi płyn do stanu właściwego dla naszego zdrowia. Taką wodę bez obaw mogą pić małe dzieci, osoby z alergiami, przewlekłe chore oraz kobiety w ciąży.

Produkt dostosowany pod nasze potrzeby oraz zużycie będzie dobą inwestycją, która bardzo szybko się zwróci. Możesz zapomnieć o nieekologicznych butelkach plastikowych oraz dodatkowych kosztach poniesionych przez ich zakup. Teraz krystalicznie czysta woda popłynie prosto z Twojego domu. Oczyszczanie wody pozwala na bezpieczne picie jej prosto z kranu. To wielkie ułatwienie oraz możliwość wprowadzenia świadomych zachowań do swojego życia.

Mały filtr do wody butelkowanej

Źródło czystej wody może być z Tobą gdziekolwiek się udasz. Prostym rozwiązaniem są małe filtry do wody, które montujemy w przenośnych butelkach i bidonach. 

Filtr do wody butelkowej jest mały, a jednocześnie wydajny. Z łatwością możemy wziąć go ze sobą na wycieczkę i dzięki temu mieć pod ręką czystą wodę przez całą podróż. Najczęściej stosowanymi są wkłady węglowe, jednak producenci przygotowują również bardziej zaawansowane produkty, które są w stanie oczyścić nawet wodę z rzeki.

Zapewnij sobie dostęp do świeżej i bezpiecznej wody, gdziekolwiek się udasz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *