Skuteczne metody montażu stelaży podtynkowych w łazience. Skuś się na estetyczne rozwiązania!

Rury, przeguby i inne nieestetyczne obowiązkowe elementy związane z posiadaniem urządzeń sanitarnych odchodzą do lamusa. Naturalnie zawsze można zdecydować się na przykład na sedes wolnostojący zamiast kompaktowego. Tymczasem wbudowane w ścianę, niechciane zwykle a konieczne do prawidłowego funkcjonowania toalety fragmenty łazienkowego krajobrazu coraz częściej znikają pod ścianą. Dlatego zawsze podczas wymiany umywalki bądź innych łazienkowych urządzeń warto zapytać fachowca-hydraulika lub po prostu sprzedawcę o możliwość zamontowania specjalnego stelaża. Metody montażu tego rodzaju stelaży są stosunkowo proste i szybkie. Bywa, że konieczne jest obudowanie okolicy konkretnego urządzenia na przykład specjalnymi płytami i dopiero na nich położenie kafelków.

Systemy podtynkowe i ich właściwości

Tego rodzaju systemy mogą funkcjonować obecnie w każdej łazience. Stelaże do sedesów dzielą się na dwa zasadnicze rodzaje: do zabudowy lekkiej lub do zabudowy ciężkiej. Decydując się na taki system do swojej łazienki warto pamiętać, że montuje się go zanim na ścianie pojawią się kafelki. Przedsięwzięcie jakim jest remont w łazience należy w związku z tym bardzo dokładnie zaplanować. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest naturalnie zestaw podtynkowy do wc, jednak takiego rodzaju techniki stosowane są z powodzeniem również w przypadku umywalek i bidetów. Posiadacze małych łazienek zanim zdecydują się na montaż urządzeń sanitarnych na stelażach powinni skonsultować się z fachowcem w tym zakresie. Bywa, że w celu umieszczenia stelaża konieczne okazuje się zabudowanie fragmentu ściany, przy której znajduje się choćby umywalka. Jeżeli taki manewr optycznie zmniejsza pomieszczenie lub powoduje inne niepożądane efekty, to wówczas warto rozważyć instalację umywalki bez stelaża. Większość współczesnych łazienek to jednak nowoczesne pokoje kąpielowe, w których nie zabraknie miejsca i możliwości dla realizacji wszystkiego, co sobie wymarzymy. W tych mniejszych, tradycyjnych łazienkach można na przykład pokusić się o montaż coraz bardziej popularnej na świecie wersji sedesu z funkcją bidetu – zamiast dwóch osobnych urządzeń.

Stelaże podtynkowe w domowej łazience

Tego rodzaju wbudowane w ścianę stelaże (https://terme.pl/pl/c/Stelaze-podtynkowe/209) powszechnie stosowane są w publicznych toaletach, na przykład w galeriach handlowych. Idealnie nadają się jednak także do domu. Nawet w małych toaletach podwieszany sedes na stelażu, bez wynurzających się z niego wężyków, rurek i rur – prezentuje się szczególnie korzystnie. Właśnie dlatego, między innymi, najchętniej wybierany spośród różnego rodzaju stelaży przeznaczonych do różnych elementów wyposażenia łazienki jest zestaw podtynkowy do wc.

Na co zwrócić uwagę podczas montażu?

Dobrze zamontowany zestaw będzie dobrze wyglądał i służył długie lata. Jednym z najbardziej kuriozalnych błędów jaki niestety bywa czasami popełniany podczas jego instalacji, chociaż szczęśliwie coraz rzadziej, bywa niewłaściwe wyznaczenie wymiarów otworu na przycisk do spłukiwania. Profesjonalny specjalista w dziedzinie montażu współczesnej hydrauliki będzie jednak miał ten ważny aspekt na uwadze. Dobry i sprawdzony fachowiec na pewno sprosta również wyzwaniu jakim jest naprawdę solidny montaż stelaża do wc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *