Zamek na kartę – wygodne rozwiązanie?

Nowoczesne systemy zabezpieczające tworzone są tak, by w jak największym stopniu przeciwdziałać włamaniom czy kradzieżom. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są zamki na kartę. Spotykamy je przede wszystkim w branży turystycznej, a szczególnie w hotelarstwie. Jak działa taki system i czy spełnia swoją rolę?

Jak działa zamek na kartę?

Przede wszystkim warto wiedzieć, jak działa zamek na kartę. Jego zastosowanie jest proste. Polega ono na przyłożeniu karty do drzwi w celu ich otworzenia. Nie jest potrzeby żaden klucz, a karta może służyć zarówno do otworzenia pokoju, jak i np. wejścia na siłownię czy hotelowy basen. Ogromną zaletą zamków na kartę jest łatwość i wygoda zastosowania. Nie musisz mieć pod ręką kluczy, nie musisz też wkładać klucz do zamka, co jest utrudnione w ciemności czy podczas niesienia ciężkich bagażów. Zamki na kartę dają możliwość wielu technicznych ułatwień, do których należy choćby uruchamianie windy bądź zasilanie kilku pomieszczeń w energię elektryczną.

Jakie zalety ma zamek na kartę?

Zamki na kartę to przede wszystkim komfort gości, którzy odwiedzają hotel. Ponadto, zamki tego rodzaju są bardzo bezpiecznym rozwiązaniem. Najnowsza technologia praktycznie gwarantuje brak możliwości dostania się do wewnątrz pokoju osobom do tego niepowołanym. Bardzo mało prawdopodobne są włamania i kradzieże, gdyż takiego zamka nie da się tak łatwo wyłamać czy podważyć. Co więcej, karty do zamków są niemożliwe do podrobienia i do skopiowania. Zawierają w sobie tak wiele różnych zabezpieczeń, że niemożliwe jest ich przechytrzenie. Wiele osób zastanawia się, co zatem stanie się w przypadku zgubienia karty. Na szczęście kontrola dostępu umożliwia spersonalizowanie karty, dzięki czemu w przypadku jest zagubienia jest możliwość odebrania możliwości otworzenia pokoju. Dużym plusem jest fakt, że nawet, gdy karta zostanie zgubiona, zamek nie musi zostać wymieniony. Wystarczy jedynie odpowiednio zakodować nową kartę. To z kolei pozwala na spore oszczędności, które nie byłyby możliwe w przypadku standardowego zamka na klucz.

Gdzie sprawdzi się zamek na kartę?

Najczęściej zamki na kartę spotykamy w hotelach, ale sprawdzają się one również we wszelkich innych pomieszczeniach, w których konieczna jest kontrola dostępu czy rejestracja zdarzeń. Z tego powodu zamki na kartę sprawdzają się doskonale we wszelkich biurach, instytucjach rządowych czy obiektach handlowych. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko wygoda użytkowania i pełne bezpieczeństwo, ale także brak konieczności stosowania okablowania i bardzo łatwy i szybki montaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *