Zakup czy wynajem? Co bardziej się opłaca w przypadku mini żurawia?

Mini żurawie są urządzeniami powszechnie wykorzystywanymi podczas prac budowlanych. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary i niewielką wagę nadają się do użytku wewnątrz i na zewnątrz obiektów, również na wymagającym terenie. Wiele firm jednak nie posiada ich w swojej flocie. Dlaczego? Ponieważ często bardziej opłacalną opcją okazuje się skorzystanie z wypożyczalni.

Na placach budowy mini żurawie pełnią wiele praktycznych funkcji. Znacznie usprawniają przenoszenie ładunków i osadzanie materiałów budowlanych w miejscach docelowych. Odciążają tym samym pracowników, poprawiają ich komfort i poziom bezpieczeństwa. Zadania realizowane są szybciej, a inwestycja postępuje w założonym tempie. Dlaczego więc nie zaopatrzyć się we własnego żurawia? Odpowiedź jest prosta – zaporowa bywa cena takiego zakupu i nie tylko. Problematyczne okazuje się późniejsze przechowywanie, serwisowane, przewożenie między budowami. Chcesz sobie tego oszczędzić? Skorzystaj z opcji wynajmu, która staje się teraz coraz popularniejsza.

Dlaczego warto wypożyczać mini żurawie?

Jest wiele argumentów, które przemawiają za skorzystaniem z oferty wypożyczalni mini żurawi. Do najważniejszych należy:

  • możliwość wybrania jednego urządzenia spośród kilku i dopasowania go do konkretnych prac terenowych,
  • koszt wypożyczenia na określony czas jest znacznie tańszy niż jednorazowy zakup o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych,
  • w pakiecie masz fachowe doradztwo, usługi serwisowe, przeglądy – otrzymujesz w pełni sprawny sprzęt gotowy do pracy,
  • brak problemów związanych z przechowywaniem maszyny, jej ubezpieczeniem czy przewożeniem z miejsca na miejsce – wypożyczalnia zapewnia transport na wskazany adres,
  • możliwość przetestowania sprzętu w praktyce na wypadek, gdybyś chciał w przyszłości nabyć podobny.

Dzięki mini żurawiom zaoszczędzisz nie tylko pieniądze

Oszczędności wynikające z wynajęcia mini żurawia są nie tylko finansowe. Oprócz tego, że nie martwisz się naprawami, zakupem części zamiennych czy przeglądami, oszczędzasz również czas. Wypożyczalnia (zob. https://dzwigamy.com/mini-zurawie/) zajmuje się kwestiami związanymi z przygotowaniem dokumentacji dla Urzędu Dozoru Technicznego oraz innymi, które wymagają wiedzy i zaangażowania.

Kiedy bardziej opłacalny jest zakup mini żurawia?

Jeżeli prace na wysokościach wykonujesz często, planujesz rozwój swojej firmy i rozbudowę floty maszyn, to rozważ zakup mini żurawia na własność. Taka inwestycja może się szybko wrócić, jednak pamiętaj o dodatkowych kosztach związanych z serwisowaniem, przechowywaniem oraz okresowymi opłatami za sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *