Wpływ okien na energooszczędność domu

Rosnąca potrzeba ochrony środowiska sprawia, że projekty budowlane coraz częściej uwzględniają ekologiczne rozwiązania. Chcesz zapewnić jak największą energooszczędność domu? Koniecznie zadbaj o dobór odpowiednich okien. Sprawdź, dlaczego rola okien w tym przypadku jest tak istotna oraz jak dobrać najlepsze okna, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

Energooszczędne okna – czy to możliwe?

Szacuje się, że okna odpowiadają za straty ciepła w granicach od 15 do nawet 25%. W znacznym stopniu wpływa to na komfort cieplny danego budynku. Dlatego właśnie odpowiednia izolacja otworów okiennych jest tak ważna.

Energooszczędne okna ułatwią utrzymanie odpowiednie temperatury wewnątrz domu, co za tym idzie, pozytywnie wpłyną na rachunki za prąd. Skuteczna izolacja sprawi, że zapotrzebowanie energetyczne domu nie będzie aż tak wysokie.

Okna takie skutecznie chronią przed utratą ciepła podczas chłodniejszych dni, dzięki czemu ogrzewanie nie musi pracować aż tak intensywnie. Co więcej, energooszczędne okna mają zastosowanie również w sezonie letnim, kiedy temperatura na zewnątrz jest naprawdę wysoka. W takim przypadku przez otwory okienne z kolei nie będzie dostawało się nadmierne ciepło do wewnątrz.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru energooszczędnych okien?

Zalety energooszczędnych rozwiązań sprawiły, że stolarka okienna znacznie się rozwinęła. Z tego względu na rynku z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Szeroki asortyment artykułów budowlanych firmy Profil z Nowej Dęby sprawi, że bez problemu znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze okna dostosowane do Twojego domu? Przede wszystkim zwróć uwagę na współczynnik przenikania ciepła Uw. To właśnie ten parametr informuje o skuteczności izolacji cieplnej danego produktu. Przyjęło się, że w domach energooszczędnych wartość ta nie powinna przekraczać 0,85 W/(m2k).

Istotne aspekty to również wielkość okna oraz konstrukcja ram. Ważne, aby były one odpowiednio zabezpieczone i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu posłużą one przez długie lata, a izolacja w żadnym stopniu nie zostanie osłabiona.

Pamiętaj, że energooszczędny dom to nie tylko wybór wysokiej jakości okien, ale także ich właściwy montaż. W tym celu wybieraj zaufane firmy, które znają się na rzeczy i mają duże doświadczenie w tego typu pracach remontowych.

Skorzystanie z usług sprawdzonego serwisu da gwarancję, że Twoje rachunki za prąd rzeczywiście się obniżą, a okna w znacznym stopniu zwiększą swoją żywotność. W ten sposób unikniesz kosztownych napraw w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *