Wózek podnośnikowy elektryczny – do niedużego sklepu, jak i centrum logistycznego!

Wózki podnośnikowe elektryczne powoli zastępują podnośniki manualne, ponieważ ich obsługa i efektywność pracy jest znacznie wyższa. Doskonale sprawdzają się w mniejszych sklepach z magazynami, jak i w dużych halach, wymagających bieżącego transportu towarów paletowych i nie tylko.

Wózki podnośnikowe elektryczne są niezastąpione w transportowaniu towarów z jednego miejsca do drugiego. Niewielkie rozmiary, wygodne sterowanie, duża wytrzymałość obciążeniowa i zwrotność przekładają się na długoletnią i bezawaryjną pracę.

Wózek podnośnikowy elektryczny a tradycyjny wózek widłowy – na czym polegają różnice?

Na rynku można znaleźć co najmniej kilkanaście głównych sprzętów służących do transportu towarów paletowych. Pojazd, który nazywa się powszechnie wózkiem widłowym, tak naprawdę może być zupełnie innego rodzaju maszyną. Nie oznacza to jednak, że producenci prześcigają się między sobą w konstruowaniu coraz to nowszych urządzeń bezcelowo. Każdy taki sprzęt odnajduje indywidualne zastosowanie, w którego obrębie sprawdza się po prostu najlepiej.

Wózek podnośnikowy elektryczny to doskonały przykład potwierdzający powyższą tezę. Urządzenia te powstały z myślą o bieżącym transporcie towarów z punktu A do punktu B. Mogą być przydatne także przy komisjonowaniu produktów oraz wykładaniu palet z wozów dostawczych. Wózki podnośnikowe charakteryzują się stosunkowo prostą budową. Bardzo wygodne poruszanie się i możliwość załadunku towarów o dużej wadze (nawet do ośmiu ton jednorazowo) przekładają się na sprawną pracę każdego magazynu.

W przeciwieństwie do wielu wózków widłowych produkty te nie posiadają zwykle kabiny operatora i zajmują przez to znacznie mniej miejsca. Dzięki temu mogą być swobodnie wykorzystywane w dużych centrach logicznych, magazynach wielkoobszarowych, halach produkcyjnych i marketach budowlanych, jak i w mniejszych sklepach.

Dlaczego warto kupić wózek podnośnikowy elektryczny?

O ile w zakresie wózków widłowych najczęściej klienci zastanawiają się, czy wybrać „widlaka” spalinowego, czy akumulatorowego, o tyle wybór wózka podnośnikowego związany jest z innym dylematem. Najwięcej urządzeń tego typu sterowanych jest manualnie. Takie maszyny również mają swoje wady i zalety.

Niemniej jednak tylko wybór elektrycznego wózka podnośnikowego gwarantuje największy komfort pracy. Wygoda operatorów i pracowników rozładowujących towary przekłada się na wyższy stopień efektywności pracy. W następstwie tego mogą zwiększyć się zyski przedsiębiorstwa. Ostatecznie wózki podnośnikowe z napędem akumulatorowym mogą być stosowane dosłownie wszędzie. Szybkość poruszania się jest znacznie wyższa, dzięki czemu w obrębie jednej godziny roboczej można przetransportować dużo więcej towarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *