Wnętrze w stylu loftowym. Porady na temat oświetlenia

Styl loftowy to współcześnie jedno z najmodniejszych rozwiązań aranżacyjnych. Jego surowy klimat przeplatający się z postindustrialnymi elementami tworzy niesamowitą atmosferę, w której relaks jest jeszcze przyjemniejszy. Sekret tego stylu, choć niepozornie, tkwi w odpowiednim oświetleniu i to właśnie ta kwestia będzie dzisiaj tematem naszych rozważań. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Na całość w kontekście oświetlenia mieszkania, a nawet pokoju składają się oświetlenie główne oraz dodatkowe, jak m.in. lampy pokojowe stojące. Decydując się na wystrój w stylu loftowym, musisz pamiętać, by każde z pomieszczeń otrzymało optymalną dawkę światła, ponieważ tylko w ten sposób nadasz temu miejscu niepowtarzalny charakter.

Kilka słów o oświetleniu głównym

O tym, że zastosowanie lampy pokojowej stojącej w sypialni to za mało, wie zapewne każdy. Styl loftowy jest surowy sam w sobie, dlatego też wnętrze potrzebuje odrobiny „ciepła”. W sypialni z reguły powinien panować bardziej intymny i elegancki klimat, dlatego też znakomitym wyborem okaże się lampa wisząca nawiązująca swym designem do szlachetnych, a zarazem geometrycznych kształtów.

Lampa pokojowa stojąca, czyli jak zaprowadzić ciepły klimat w sypialni

Wbrew pozorom jedna wisząca lampa w pomieszczeniu, a przede wszystkim w sypialni to zwyczajnie za mało. W tym przypadku najlepiej przyjąć zasadę maksymalnego rozświetlenia, które powinno zostać mądrze zaplanowane. Jeżeli trudno Ci określić, gdzie zamontować oświetlenie dodatkowe, najlepszym wyborem będzie lampa pokojowa stojąca. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest ona mobilna, a więc możemy ją ustawić w każdym miejscu naszego pokoju. Najlepiej postawić ją w kącie, zaraz przy ścianie. Dzięki temu uda się doświetlić zakamarki pomieszczenia, a tym samym stworzyć wrażenie większej przestrzeni.

Wspomniana wcześniej mobilność jest ogromną zaletą lampy pokojowej stojącej, ponieważ możemy ją przestawiać według uznania i potrzeb. Czytając książkę, oglądając telewizję, czy nawet spędzając romantyczny wieczór z ukochaną osobą… Każda z tych form spędzania czasu wiąże się z różnymi oczekiwaniami, a ten rodzaj oświetlenia bez wątpienia sprosta każdemu z nich.

Szeroki wybór lamp, które doskonale wkomponują się w loftowe wnętrze, sprawdź w sklepie z lampami i oświetleniem Elampki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *