Wiosenny ogród marzeń, czyli o najlepszych rozwiązaniach na działkę

Wiosna już za pasem, a to oznacza czas noworocznych porządków w ogrodzie. Warto ułatwić sobie to zadanie wykorzystując dobrodziejstwa technologii. Oszczędza to zbędnego wysiłku i czasu, a jak doskonale wiemy – czas to pieniądz! Poniżej przedstawimy Ci kilka propozycji, dzięki którym uprzątnięcie działki nie sprawi Ci już nigdy problemu, a sam wypoczynek będzie komfortowy jak nigdy dotąd.

Zbliżający się koniec zimy to przede wszystkim zapowiedź sprzątania. Niezastąpionymi sprzętami, które pomogą w tym żmudnym zadaniu, są myjki ciśnieniowe bądź parowe. Są to uniwersalne urządzenia, pozwalające oczyścić ogrodzenie, bruk, elewację budynku, a także – po szczególnym upewnieniu się – karoserię auta. Podkreślamy natomiast, by sprawdzić, czy myjka nie jest zbyt silna i nie zniszczy lakieru samochodu. Wybierając urządzenie, zwróćmy uwagę na generowanie ciśnienie oraz nakładki i końcówki, które będą nam przydatne. Niskociśnieniowe dyspensery detergentów ułatwią walkę z wyjątkowo upartym brudem. Uzupełniając myjkę dmuchawą typu „plecak”, jesteśmy gotowi na intensywne sprzątanie w każdej sytuacji.

Trawnik – duży kłopot?

Tylko jeśli chcemy, by nim był! Pomocą w sprzątnięciu rozległej połaci trawy będzie robot koszący. Naładowane urządzenie, zależnie od modelu, powinno starczyć na kilka godzin nieprzerwanej pracy. Robotami można sterować zdalnie używając smartfona, natomiast nie jest to od nas wymagane – maszyny samoczynnie dobierają tryb pracy i wykrywają stan trawy. Inną alternatywą są traktory ogrodowe, które również są wydajnym sposobem. Największą wadą tych urządzeń jest wymóg stałego kierowania – co kosztuje nas czas – oraz napęd benzynowy, głośniejszy i generujący spaliny. Autonomiczne maszyny pozbawione są tych wad, operując samoczynnie i na energii elektrycznej.

Chłodne wieczory na tarasie

Sprytne sposoby na ogrzewanie pozwolą nam cieszyć się przebywaniem na otwartej przestrzeni nawet w chłodniejsze dni. Niezależnie czy mówimy tu o grillu i biesiadzie, czy o spokojnym czytaniu książki, parasol grzewczy zapewni nam przyjemnie ciepłą atmosferę niezależnie od pogody. Takie urządzenie może działać albo poprzez spalanie gazu, albo poprzez emitowanie podczerwieni. Pierwszy typ zwykle będzie nieco tańszy w użytkowaniu, natomiast wymaga gazu I jest podatny na wiatr, z kolei drugi jest na prąd i działa sprawnie także w wietrzne dni. Elektryczna wersja generuje promieniowanie podczerwone, które ogrzewa osoby i przedmioty, ale nie powietrze – a więc podmuchy wiatru nie pozbawiają nas uczucia ciepła. Oba typy możemy obejrzeć na https://decofire.pl/ogrod/promienniki-parasole-grzewcze i wybrać model, który najlepiej wpisuje się w nasze wymagania. Wielbicielom gadżetów polecamy model wyposażony w odtwarzacz audio i wideo oraz pilot do zdalnego sterowania.

Nadchodzący koniec zimy wcale nie musi zwiastować mozolnej pracy. Dzięki kilku maszynom możemy znacznie ułatwić sobie walkę z nieporządkiem i uprzyjemnić każdą chwilę spędzoną w ogrodzie czy na werandzie. O wiele lepiej spędzić oszczędzony tak czas przy grillu albo między grządkami własnoręcznie zasadzonych warzyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *