Warunki wynajmu biura – na co zwrócić uwagę?

Chcesz zdecydować się na wynajęcie przestrzeni biurowej dla swojej firmy? W takim przypadku zwróć uwagę na warunki wynajmu!
Większość przedsiębiorców decyduje się na wynajęcie przestrzeni biurowej. Posiadanie własnego biura to korzystne rozwiązanie dla firm w wielu branżach – dostępna wówczas przestrzeń umożliwia prowadzenie pracy w optymalnych ku temu warunkach. W związku z tym często pojawia się pytanie – na co dokładnie należy zwracać uwagę przy wynajmie biura, aby być zadowolonym z podjętej decyzji?

Wynajem biura – ważna nie tylko cena

Głównym czynnikiem, który brany jest pod uwagę przy wynajmie biura, jest cena. Warto jednak zaznaczyć, że nie powinna być ona głównym warunkiem do spełnienia przy poszukiwaniu odpowiedniej przestrzeni biurowej.

Zatem decyzji o wynajmie biura nie powinno się podejmować pochopnie – zawsze warto dokładnie zapoznać się z warunkami wynajmu, aby mieć pewność, że dana oferta rzeczywiście będzie tą najkorzystniejszą.

Przy wynajmie biura należy zwrócić uwagę na:

  • Czynsz za powierzchnię biurową – jest on określany na podstawie liczby metrów kwadratowych do wynajęcia, którą przedsiębiorca będzie wykorzystywał do prowadzenia swojej działalności gospodarczej.
  • Powierzchnie wspólne – zaliczają się do nich pomieszczenia socjalne, kuchnie, toalety, magazyny, recepcje, a także inne miejsca wykorzystywane wspólnie przez różnych wynajmujących.
  • Kaucja za wynajem – najczęściej posiada ona wysokość 3-miesiecznego czynszu za najem, można odzyskać ją po zakończeniu umowy.
  • Rozliczenia za media – powinny być prowadzone zgodnie ze wskazaniami liczników.
  • Czynsz za miejsce parkingowe – biurowce udostępniają obecnie własne miejsca parkingowe w parkingach podziemnych i naziemnych, dlatego warto także zwrócić uwagę na ich cenę.
  • Opłaty eksploatacyjne – innego rodzaju opłaty związane z wynajmem biura, najczęściej liczone na podstawie liczby wynajętych metrów kwadratowych.
  • Minimalny czas trwania umowy najmu – określa minimalny czas opiewania umowy, w przypadku szybszego jej zerwania mogą pojawić się kary umowne.
  • Wykończenie biura – materiały wykorzystane do jego wykończenia, w tym między innymi na podłogi, ściany, rodzaj oświetlenia w biurze.
  • Możliwość aranżacji biura – biuro może posiadać przestrzeń typu open space, ale może także pozwalać na aranżację osobnych pomieszczeń.
  • Instalacje dostępne w biurze – dostęp do wind, systemu alarmowego, monitoringu CCTV, systemu przeciwpożarowego, systemu kontroli dostępu, system wentylacyjny i klimatyzacyjny i inne.

Oczywiście, są to tylko wybrane warunki wynajmu biura, ponieważ pojawia się o wiele więcej czynników, które mogą wpłynąć na podjęcie decyzji związanej z najmem.

Dokładnie zapoznaj się z umową najmu przestrzeni biurowej

Wszelkie informacje związane z wynajęciem przestrzeni biurowej, w tym warunki najmu można znaleźć w odpowiedniej dokumentacji.

Głównym dokumentem jest w tym przypadku umowa najmu, która powinna prezentować wszystkie kluczowe informacje o przestrzeni do wynajęcia, a także prawa oraz obowiązki stron, czyli wynajmującego oraz najemcy. Umowę należy podpisać tylko po zapoznaniu się z jej zapisami.

Warunki wynajmu biura można negocjować!

Ustalone przed wynajmującego warunki wynajmu można także negocjować – dotyczy to przede wszystkim wynajmu większych powierzchni.

Negocjacje pozwalają wówczas na uzyskanie niższych kosztów najmu dla firmy, a także mogą pozwalać na uzyskanie dodatkowych korzyści, na przykład w postaci darmowych miejsc parkingowych.

CHB 14 – nowe biura na wynajem w Krakowie!

Szukasz biur na wynajem w Krakowie? W takim przypadku sprawdź już teraz inwestycję CHB 14!

Biurowiec CHB 14 położony jest przy ulicy Christo Botewa 14. To dogodna lokalizacja dla każdego biznesu, ponieważ położenie budynku umożliwia łatwy dojazd z różnych części miasta. Łączna przestrzeń na wynajem w biurowcu CHB 14 to ponad 4,5 tysiąca metrów kwadratowych nowoczesnych wnętrz z możliwością dowolnej aranżacji.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą wynajmu przestrzeni biurowej w CHB 14 w Krakowie pod adresem: https://www.chb14.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *