W komplecie czy pojedynczo – jak dobierać meble ogrodowe?

Zaaranżowanie strefy wypoczynkowej w przestrzeni ogrodowej to nie lada wyzwanie. Pierwszorzędną rolę odgrywa wyposażenie ogrodu w odpowiednie meble, które posłużą nam do relaksu, spędzania czasu z bliskimi i spożywania wspólnych posiłków, a co więcej będą stanowić estetyczne dopełnienie terenu wokół domu. Sprawdźmy zatem, jak kupować meble do ogrodu – pojedynczo czy w zestawie?

Jak wybrać zestaw mebli do ogrodu?

W sklepach z akcesoriami ogrodowymi znajdziemy zarówno meble pojedyncze, w kompletach, jak i meble modułowe. Najrzadziej wybierane są warianty pojedyncze, które wymagają od nas pracochłonnych poszukiwań i szczegółowego dopasowywania ich każdego elementu. Dużą popularnością natomiast cieszą się nowoczesne zestawy ogrodowe, w skład których w zależności od naszych potrzeb może wchodzić stół, krzesła, sofy, fotele lub pufy.

Komplety mebli to przede wszystkim doskonały wybór do dużych i wymiarowych ogrodów, w których mamy dużą dowolność aranżacji. Wybierając tego typu wyposażenie, będziemy mieć dodatkowo pewność, że ich każdy element jest pokryty takim samym kolorem, co pozostałe. Takie wyposażenie możemy zakupić w jednym miejscu, co z całą pewnością przyspieszy cały proces udekorowania powierzchni wokół domu.

Warto wspomnieć o tym, że w większości przypadków zestawy mebli są dużo tańsze niż samodzielnie komponowanie kompletów z pojedynczych krzeseł, stolików do kawy, stołów obiadowych czy kanap.

Jakie zalety ma wybór ogrodowych mebli modułowych?

Właściciele prywatnych posesji coraz częściej wybierają również meble modułowe składające się z elementów nazywanych modułami, które można dowolnie ze sobą łączyć. Dają one szansę na tworzenie rozmaitych konfiguracji, a więc są idealnym wyborem dla osób, które lubią samodzielnie aranżować przestrzeń. Co więcej, są one kompaktowe i lekkie, dzięki czemu bez problemu można szybko zmienić ich ustawienie, a tym samym otrzymać całkowicie nowy i oryginalny wygląd ogrodu.

Meble modułowe dostępne w New Garden Style to także dobry wybór do niewymiarowych ogrodów, tarasów lub balkonów, na których nie zmieściłby się klasycznych komplet. Poza tym można ustawiać je w przestrzeniach, w których chcemy zagospodarować jak największą ilość miejsca.

Zależnie od własnych potrzeb i preferencji do mebli modułowych można dokupywać m.in. podnóżki, które będą stanowić przedłużenie narożnika, sofy lub fotela. W New Garden Style dostępne są również różne warianty krzeseł, stoliki kawowe, stoły obiadowe, pufy oraz kanapy wykonane z wysokogatunkowego drewna lub odpornego i trwałego aluminium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *