W jakie meble wyposażyć pokój małej dziewczynki?

Aranżacja wnętrza pokoju dla małej dziewczynki nie jest wbrew pozorom łatwym zadaniem. Starannie zagospodarowany pokój dziewczęcy powinien bowiem spełniać szereg rozmaitych funkcji. Z jednej strony, powinien być on miejscem wspomagającym zdrowe dorastanie, z drugiej natomiast – powinien sprzyjać odpoczynkowi i twórczej zabawie. Poniżej przedstawiliśmy konkretne propozycje funkcjonalnych mebli, które znakomicie sprawdzą się jako element wystroju pokoju dziewczynki.

Praktyczne i stylowe łóżko

Dziecięce łóżko powinno być przede wszystkim w miarę wygodne i zapewniać dobre warunki do relaksu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że powinno ono zapobiegać występowaniu ewentualnych wad postawy. Abstrahując od tego, odpowiednie łóżko dedykowane dziewczynce powinno dobrze współgrać z pozostałymi elementami aranżacji wnętrza. Z tego względu dobrze jest wybierać komfortowe i ergonomiczne meble utrzymane w wyważonej tonacji kolorystycznej. Jednym z nich jest z pewnością łóżko Julia, które dostępne jest w sklepie internetowym WikiMeble – https://www.wikimeble.pl/.

Ergonomiczne biurko dla młodej uczennicy

Dzieciństwo to czas pierwszego kontaktu z systemem edukacji. Pierwsze lata szkoły to dla dziewczynki silne przeżycie i konieczność przyzwyczajenia się do nowych obowiązków. Aby ten proces przebiegał łatwiej, warto zastanowić się nad tym, jakie biurko będzie optymalne z punktu widzenia potrzeb dziewczynki. Tego typu biurko powinno odznaczać się nie tylko wystarczająco dużą powierzchnią oraz adekwatną wysokością, ale również posiadać odpowiednio pojemne szuflady, tak aby zmieściły się tam wszystkie niezbędne papiery, przybory do pisania oraz drobne kosmetyki dorastającej kobiety. Uwzględniając ten punkt widzenia, godną uwagi propozycją jest zaprezentowane w sklepie WikiMeble biurko Ada L, które świetnie sprawdza się do czytania, odręcznego pisania, malowania, rysowania, a także pracy na komputerze.

Jaki fotel do pokoju dziewczynki?

Skoro przyjrzeliśmy się biurku, warto zastanowić się nad tym, jakie krzesło będzie najbardziej pasować do dziewczęcego pokoju. Dobrym rozwiązaniem jest ergonomiczny i przyjazny dla kręgosłupa różowy fotel Bali, do którego produkcji użyto tkaninę oraz polipropylen. Dla młodszych dziewczynek ciekawą opcją będzie dostępny w różnych kolorach fotel obrotowy Kitty, którego oparcie – jak sama nazwa wskazuje – ozdobione jest pociesznym pyszczkiem kota. Alternatywnym rozwiązaniem jest urozmaicone grafikami motyli krzesło obrotowe Ibis Butterfly, w którym zastosowano ekologiczną skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *