W jakich sytuacjach uszczelnianie dachów okaże się koniecznością?

Najczęściej na skutek srogiej pogody dach ulega zniszczeniu i konieczne okazuje się jego uszczelnianie. Nie tylko, żeby załagodzić obecne konsekwencje, ale również przedłużyć żywotność dachu. Kiedy należy wykonać skuteczne uszczelnianie dachów i w jaki sposób poradzić sobie z przykrymi konsekwencjami skrajnej pogody? Podpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy do czytania!

Sytuacja nr 1: dziurawa membrana dachowa

Kiedy membrana ulega podziurawieniu na skutek zalegającego na dachu śniegu, powstała z niego woda przepływa do kolejnych warstw dachu, sprawiając, że stają się zawilgocone. Stąd już tylko krok do dalszych uszkodzeń, które w ostateczności mogą skutkować nawet całkowitą wymianą dachu! Wniosek jest taki: nie wolno bagatelizować nawet małych dziur w dachu, ponieważ mogą się przyczynić do negatywnych zmian w strukturze powłoki teraz, jak i w przyszłości. Należy od razu zająć się usuwaniem tej usterki.

Sytuacja nr 2: nieszczelny komin

Uszczelnianie dachów jest niezbędnym działaniem również w sytuacji nieszczelnego komina, przez który przecieka woda. Najczęściej przyczyną takiego działania jest niechlujna obróbka, która jest odpowiedzialna za okrycie szczeliny między ścianami komina, a pokryciem dachowym. Jeśli złączenia kołnierzy blachowych nie będą starannie i mocno uszczelnione, woda będzie spływać po ścianach komina i dotrze aż do pokrycia dachowego, które z czasem zaleje.

Sytuacja nr 3: przeciekający wyłaz dachowy

Przeciekający wyłaz dachowy oraz jego okolice oznacza źle przeprowadzony montaż oblachowania bądź kołnierza uszczelniającego. Innym, równie często występującym powodem takich przecieków może być niewystarczające ocieplenie ościeżnicy okna, co finalnie skutkuje przemarznięciem.

Co zrobić w przypadku powyższych sytuacji?

Idealnym rozwiązaniem w tego rodzaju sytuacjach jest nowoczesny preparat – Hydronylon. To najskuteczniejszy sposób na profesjonalne, staranne i mocne uszczelnianie dachów z papy, blachy i innych pokryć na długi czas. W ten sposób przedłużasz żywotność dachu i dbasz o jego estetykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *