W Gdańsku mieszka się dobrze! 5 oczywistych argumentów ZA

Gdańsk stanowi największy i najbardziej rozpoznawalny ośrodek miejski na Pomorzu. Jego historia sięga dwunastu wieków wstecz i jest na tyle ciekawa i burzliwa, że warto w tu zamieszkać już dla samego jej poznania. Energiczne i stale rozwijające się miasto wita każdego i zapewnia możliwość zamieszkania w jednej z 34 zróżnicowanych pod względem historii i położenia dzielnic. Kwestia mieszkania w Gdańsku sprawnie przejdzie z fazy planów w tryb realizacji, kiedy poznasz 5 argumentów za osiedleniem się w tym wyjątkowym miejscu na mapie Polski.

PO PIERWSZE MORZE

Za to, by móc co niedzielę wybrać się na morze z rodziną, na jakąkolwiek plażę dostać się latem w ciągu maksymalnie 40 minut lub wieczorami pobiegać nad brzegiem wielu dałoby naprawdę wiele. Mieszkanie w Gdańsku to nielimitowany dostęp do morza w pakiecie.

PO DRUGIE LAS

Zamiast stwierdzać fakt z gatunku oczywistych, że przy lesie mieszka się wspaniale i że terenów zielonych jest w Gdańsku naprawdę wiele, wymienimy okoliczne rezerwaty przyrody, których łączna powierzchnia to 276,25 ha: Dolina Strzyży, „Źródliska Ewy”, „Ptasi Raj”, „Mewia Łacha”, „Wąwóz Huzarów”, Trójmiejski Park krajobrazowy. Gdzie nie spojrzeć – morze lub las. Brzmi jak plan?

PO TRZECIE ŚCIEŻKI ROWEROWE

Gdańsk to przestrzeń przyjazna mieszkańcom – nikt temu nie zaprzeczy. Wyrazem takiej szczerej przyjaźni jest umożliwienie rowerzystom i pieszym wspólnej koegzystencji. Mapa dróg rowerowych w Gdańsku to aż 131,2 km! Wniosek stąd taki, że bardzo łatwo dojedziesz spod lasu nad morze i z powrotem.

PO CZWARTE KULTURA

Naprawdę nie sposób jednym tchem ani w jednym akapicie wymienić wszystkich muzeów, teatrów, festiwali i imprez, które zapełniają co roku kulturalny kalendarz Gdańska. Ale można spróbować: 12 kin, 6 teatrów, 42 muzea, 16 festiwali – to już w sumie plan na wszystkie weekendy w roku!Mieszkanie w Gdańsku może się zatem okazać doskonałą bazą wypadową do tych wszystkich miejsc. Nagle okaże się, że można zagospodarować tak wiele czasu „na mieście”, że nowe lokum w weekendy będzie zamykane na klucz.

PO PIĄTE PRACA

Stolica województwa pomorskiego jest potężnym biznesowym ośrodkiem i nieprzerwanie przyciąga inwestorów, oferując tym samy liczne miejsca pracy. Miasto jest też nadmorską stolicą startupów. Dzieje się tak między innymi ze względu na wyjątkowy potencjał logistyczny. Mówiąc nieco kolokwialnie łatwo tu dojechać, dopłynąć lub dolecieć, ale o wiele trudniej to piękne miejsce opuścić i to już zupełnie nie ze względów logistycznych. Zachęcamy do zamieszkania w Gdańsku. To jedno w tych miast, które potrafi się codziennie za taką decyzję odwdzięczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *