Urządzamy wąski przedpokój w bloku

Przedpokój, zarówno w domku jednorodzinnym, czy też wąski w bloku, jest bardzo trudnym wnętrzem do aranżacji. Niestety, najczęściej metraż przedpokoju w bloku jest mocno ograniczony i pozbawiony naturalnych źródeł światła, co może powodować, że nowoczesne urządzenie przedpokoju w bloku jest prawdziwym wyzwaniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, na które warto zwrócić uwagę podczas planowania aranżacji nowoczesnego przedpokoju, które doskonale sprawdzą się nawet w przypadku bardzo trudnych przestrzeni. Oto co możesz zrobić, by urządzić oryginalnie wąski przedpokój w bloku bez zbędnych przeciwności.

Nowoczesny przedpokój w bloku – czyli jak wyróżnić zwykłe pomieszczenie?

Przedpokój zazwyczaj kojarzy się z niewielkim, nieustawnym, bardzo często ciemnym pomieszczeniem. Można nawet stwierdzić, że to najtrudniejsze do zagospodarowania pomieszczenie, w każdym mieszkaniu. Zacznijmy jednak odchodzić od takiego przeświadczenia. Coraz częściej przeglądamy jednak nowoczesne projekty i aranżacje wnętrz, w których można zobaczyć, że wnętrze przedpokoju zyskuje znacznie więcej niż do tej pory. Nowoczesny przedpokój w bloku bardzo często przekształca się w pomieszczenie otwarte bezpośrednio na salon. Taka wersja przedpokoju narzuca zwrócenie szczególnej uwagi na planowanie aranżacji. Połączenie tych dwóch stref powinno być spójne i harmonijne, chociaż rola pomieszczeń nieco się różni.

Jak umeblować nowoczesny przedpokój w bloku?

Na pierwszym miejscu warto odpowiednio dobrać kolorystykę ścian oraz podłogi – te elementy to podstawa, która stworzy bazę dla całej aranżacji. Dobrze sprawdzą się jasne barwy, które optycznie powiększą wnętrze. W dodatku, warto zwrócić uwagę, żeby wykorzystać jednolitą podłogę zarówno w przedpokoju, jak również w salonie, aby wizualnie powiększyć przestrzeń i uniknąć efektu „odcięcia”, który można było spotkać w dawnych mieszkaniach. Aby nadać przedpokojowi nowoczesnego wyglądu warto wykorzystać nietypowe i designerskie meble do przedpokoju.

Odpowiednia półka na drobiazgi zestawiona z lustrem w dekoracyjnej ramie lub podwieszana wąska szafka zamiast tradycyjnej komody to tylko przykłady w jakim kierunku możesz zaplanować aranżację. Oczywiście, warto również pamiętać o praktycznej funkcji tego pomieszczenia, dlatego też musimy wydzielić miejsce do przechowywania ubrań wierzchnich oraz butów.

Wąski przedpokój z szafą

Wydaje Ci się, że planując aranżację wąskiego przedpokoju nie masz możliwości umieszczenia tam funkcjonalnej oraz pojemnej szafy? Nic bardziej mylnego! Szafy do przedpokoju występują obecnie w wielu wariantach – do wąskiego przedpokoju w bloku polecamy jednak szafy obrotowe, gdyż zajmują znacznie mniej miejsca i cechują się dość dużą pojemnością, dzięki czemu z łatwością uporządkujesz ubrania, buty, a nawet sezonowe akcesoria. Szafy obrotowe, które dzięki nowoczesnej konstrukcji nie zabierają wiele miejsca. Warto podkreślić, że bardzo często szafa do przedpokoju jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż klasyczny wieszak na ścianę

Wybierając meble do nowoczesnego, lecz wąskiego przedpokoju, szukaj jasnych modeli, z lakierowanymi frontami, które dodatkowo rozpraszają światło i tworzą ciekawy efekt wizualny. Jeżeli przedpokój łączy się z pokojem dziennym, lepszym rozwiązaniem będzie użycie mebli, które stylem oraz kolorystyką będą zbliżone do wystroju salonu. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się szafy do przedpokoju z siedziskiem, które zarówno zapewniają odpowiednią przestrzeń do przechowywania, jak również gwarantują komfort korzystania z przedpokoju bez konieczności dokupowania dodatkowych puf lub siedzisk. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się nawet w wąskim przedpokoju w bloku. Przede wszystkim, nowoczesne szafy do przedpokoju pozwalają na uporządkowanie i „ukrycie” codziennych kurtek, płaszczy oraz butów, które powieszone na wieszaku mogłyby tworzyć przytłaczający efekt nieporządku.\

Szafa w nowoczesnym przedpokoju dodaje wnętrzu przestronności i tworzy efekt dobrej organizacji wnętrza, co jest w szczególności ważne, ponieważ wywołuje pozytywne wrażenie o gospodarzach. Ciekawą propozycją mogą okazać się również ergonomiczne rozwiązania z przesuwnymi drzwiami. Takie meble gwarantują oszczędność miejsca oraz komfort użytkowania, dlatego też coraz częściej są wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach wnętrz.

Wyzwanie aranżacyjne, czyli mały przedpokój przechodzący w korytarz

Coraz częściej, przeglądając różnorodne projekty wnętrz, mały przedpokój przechodzi w korytarz. Takie przedłużenie przedpokoju sprawia, że przestrzeń wydaje się być wąska i nieustawna, jednakże tak naprawdę, jest to kwestia doboru odpowiedniej kolorystyki i wyznaczenie elementów wspólnych zarówno w aranżacji przedpokoju, jak i korytarza. Najczęściej takim elementem jest jednolita kolorystyka ścian, zazwyczaj jasna, by optycznie rozjaśnić wnętrze. Jednakże, warto spróbować delikatnie zaakcentować odrębność obu przestrzeni. W tym przypadku pomocne mogą okazać się dekoracje takie jak modne obrazy na ścianę lub dekoracyjne lustra.

Aby nieco złagodzić wąski przedpokój przechodzący w korytarz można wykorzystać nowoczesne fototapety z printami, które optycznie stworzą złudzenie głębi. Poszukując mebli do urządzenia takiej przestrzeni dobrze sprawdzi się piętrowe zagospodarowanie przestrzeni. Płytkie meble, lecz zaaranżowane na różnych poziomach zapewnią nie tylko dużo miejsca do przechowywania, lecz również przełamią „jednokierunkowe” wnętrze, dzięki czemu zyskasz efekt poszerzenia przestrzeni. Warto pamiętać, że długi przedpokój wymaga przemyślanej aranżacji, lecz ostateczny efekt z pewnością będzie tego wart.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *