Top 3 porady aby stworzyć nowoczesne mieszkanie

Remont albo zmiany niewielkim kosztem w domu mogą sprawić, że Twoje mieszkanie będzie się prezentować zupełnie inaczej. Nabierze nowoczesnego charakteru i będzie odpowiadać Twoim potrzebom zarówno pod względem ergonomii, jak i estetyki. Poznaj top 3 rozwiązania, dzięki którym uzyskasz taki efekt.

Zanim przejdziemy do topu: pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Nie chodzi o to, że zachęcamy do wyrzucania mebli czy dodatków. W końcu zawsze można zorganizować pchli targ przed swoim domem albo postawić na bardziej nowoczesne, choć nie zawsze szybsze rozwiązania, jak sprzedaż przez Internet. Część mebli można zachować i przerobić, zanim jednak powiemy, co możesz wykorzystać, skupmy się na tym, dlaczego swoją przestrzeń masz oczyścić. Otóż odgracenie wnętrza sprawi, że spojrzysz na nie zupełnie inaczej i dostrzeżesz w nim do tej pory niedostrzegalne możliwości aranżacyjne. Dzięki takiemu działaniu stworzysz też wnętrze minimalistyczne, w stylu japandi albo loft. Przestronne wnętrze będzie sprzyjało Twojej kreatywności, a ponadto lepiej w nim wypoczniesz.

Top 1: zmień starą komodę na nowoczesny puf tapicerowany

Wszystkie proponowane przez nas rozwiązania są tanie lub ultra tanie. Pierwsze z nich to zamiana starej komody na puf tapicerowany. Wystarczy pozbyć się szuflad i jednocześnie postawić na płytę meblową, którą wypełni się, np. pianką wysokoelastyczną i pokryje materiałem tapicerskim. Owa płyta może pochodzić z twojej komody. W końcu tworząc pufa nie będziesz potrzebować tylnej ścianki, a raczej siedzisko. Możesz oczywiście je dodatkowo ozdobić. Sprawdzą się duże guziki, które możesz zakupić w pasmanterii albo ćwieki czy też błyszczące kamyki, którymi możesz obszyć mebel. Nowoczesna tapicerka mebli może imitować różne materiały, ale sprawdzi się też jednolita o aksamitnej strukturze. Puf może być dodatkowo podświetlony na brzegach, gdzie taśmy LED mogą zostać umieszczone w profilach. W tym przypadku zasilacz może być schowany częściowo w meblu i połączony przez niewielki otwór ze źródłem zasilania.

Top 2: postaw na podświetlenie dekoracji, ale i mebli taśmami LED

Poza wspomnianą komodą przerobioną na puf możesz dokonać drobnych zmian w wyglądzie mebli. Sprawdzą się np. okleiny meblowe samoprzylepne. Oczywiście przy ich naklejaniu trzeba zachować sporo precyzji, a jednocześnie wcześniej zmatowić powierzchnię. Istotne znaczenie będzie miał również demontaż uchwytów, zresztą można zamontować nowe, jeśli zajdzie taka konieczność. Mogą to być np. kryształowe gałki albo kwadratowe uchwyty metalowe, w zależności od potrzeb i preferencji. Zarówno tak zmienione meble, jak i dekoracje można podświetlić taśmami LED. Wcale nie muszą być one bardzo drogie. Wystarczy, że wybierzesz taśmę LED od AKB Poland. Tutaj masz do wyboru szereg różnych rodzajów. Możesz dobrać długość, ilość diod, elastyczność, barwę światła czy możliwość sterowania kolorami w przypadku zastosowania barw podstawowych. Taśmy LED dostępne są w zestawach z zasilaczem i pilotem do obsługi oświetlenia. Możesz podświetlić obrazy na ścianach, szklane półek, elementy drewniane z frezowaniami, geometrię brył meblowych. Takie rozwiązania sprawiają, że nawet klasyczne meble zyskują nowoczesną nutę.

Top 3: postaw na tekstylne dodatki, które dodadzą nutę nowoczesności

Naszą ostatnią propozycją jest wykorzystanie tekstyliów, by odmienić oblicze mieszkania. W ten sposób tanim kosztem można uzyskać zmianę. Ciężkie zasłony można zastąpić lekkimi, wykonanymi z transparentnego czy częściowo przeziernego tiulowego materiału. Dzięki temu do wnętrza z dużymi przeszkleniami może wpadać więcej światła. Na sofach czy łóżku warto umieścić wiele dekoracyjnych poduszek. Możesz wykorzystać te, które posiadasz i dokupić jedynie same poszewki. Oczywiście zwróć uwagę na ich wypełnienie. Naturalne może być źródłem alergii, dlatego lepiej postawić na syntetyczne. Poszewki mogą idealnie wpisywać się w wybraną stylistykę minimalistyczną bądź też z nutą glamour. Nawet we wnętrzu o prostym designie można zastosować eleganckie i dekoracyjne dodatki, które je urozmaicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *