Toaleta przenośna na imprezę plenerową – co warto wiedzieć?

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek imprezę plenerową bez odpowiedniego zaplecza sanitarnego. Znajdujące się na danym terenie toalety to niebywały komfort dla uczestników eventu, ale też osób, które go obsługują. Rezygnacja z tego elementu nie wchodzi w grę – to jasne. Zresztą to kwestia uregulowana prawnie. Do wyboru odpowiednich kabin WC należy się odpowiednio przygotować. Na co zwrócić uwagę oraz co ma największe znaczenie? Wyjaśniamy.

Wynajem toalet na wydarzenia w plenerze a ustalenia prawne

Pamiętajmy, że obowiązek zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych podczas imprez na zewnątrz wynika bezpośrednio z treści Ustawy z dnia 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych. Dotyczy ona koncertów plenerowych, festynów, zawodów sportowych czy rodzinnych pikników (jak i wielu innych wydarzeń). Liczba toalet ściśle wiąże się z przewidzianą liczbą uczestników danego wydarzenia. Wygląda to następująco:

  1. do 1 tys. osób 1 kabina na 250 osób
  2. od 1 tys. do 10 tys. osób jak w pkt 1. i dodatkowo 1 kabina na 750 osób
  3. powyżej 10 tys. osób jak w pkt 2. i dodatkowo 1 kabina na 1000 osób

Muszą Państwo uwzględnić także czas trwania wydarzenia oraz fakt spożywania alkoholu. Gdy na imprezie dostępne są napoje alkoholowe, liczbę toalet zwiększa się nawet o 50%.

Jak wybrać i ustawić toalety przenośne?

Równie ważny jak liczba kabin, okazuje się ich rodzaj. Oczywiście bogatsze wyposażenie wiąże się z wyższymi kosztami. Jednak wynajem toalet o lepszym standardzie przekłada się na komfort użytkowników. Dobrze też zwrócić uwagę na estetykę kabin. Kolejna istotna kwestia, o której zapomina wielu organizatorów to potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Warto zamówić również WC dostosowane do tej grupy uczestników wydarzenia. Wyróżnia je płaska podłoga oraz użyteczne uchwyty. Co więcej, decydując się na toalety przenośne, nie można zapomnieć o zatrudnieniu serwisu, który zadba o ich czystość podczas wydarzenia.

Organizując dowolny event, trzeba dokładnie zaplanować ustawienie kabin. Toalety przenośne powinny znajdować się w łatwo dostępnym miejscu, do którego można bez trudu dotrzeć. Najlepsze rozwiązanie to wyznaczenie kilku stref toaletowych – wówczas dostanie się do WC, staje się znacznie łatwiejsze. Kabiny powinny stać w możliwie ustronnym miejscu w pewnej odległości od centrum wydarzeń.

Toalety przenośne Gdańsk – jak wybrać odpowiednią firmę?

Wybór dostawcy kabin ma ogromne znaczenie, zwłaszcza gdy nie ma się szerokiej wiedzy na temat wynajmu toalet przenośnych. Zachęcamy, aby zdecydować się na doświadczoną firmę, która zapewnia klientowi fachowe wsparcie. Jeśli chodzi o toalety przenośne Gdańsk, na tym polu niewątpliwie wyróżnia się firma Śmieci.eu. Profesjonalne doradztwo, m.in. w doborze liczby toalet, duży wybór kabin oraz konkurencyjne ceny czynią działania naszej firmy godnymi zainteresowania. Wszystkie niezbędne informacje na temat świadczonych usług, znalazły się na stronie smieci.eu. Jeśli chodzi o wynajem toalet, miasto Gdańsk to tylko jedno z miejsc naszej działalności. Pracujemy na terenie całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *