Szyby do kominka – jaki produkt wybrać?

Wybór szyby do kominka jest bardzo ważny, ponieważ tylko dobrej jakości produkt gwarantuje niezawodność i bezpieczeństwo. Czym powinna się charakteryzować szyba do kominka?

Wybierając szybę do kominka, warto zdecydować się na produkt robiony na wymiar. Daje to pewność, że szyba będzie idealnie pasować i dobrze spełni swoje zadanie. Kupując gotowy produkt w sklepie, nie mamy pewności, że będzie on pasował idealnie do konkretnej instalacje kominkowej. Nieudany zakup może skutkować koniecznością szybkiej wymiany szyby na nową, co przysporzy tylko niepotrzebnych kosztów. Wysokiej jakości szyby kominkowe na wymiar znajdziesz na stronie: https://szybydokominka24.pl/.

Szyby do kominka – jakie jest ich zastosowanie?

Szyba do kominka oddziela ogień od pomieszczenia, dlatego jest to produkt, który musi wyróżniać się doskonałą jakością. Poza swoją funkcjonalnością szyba kominkowa pełni też funkcję dekoracyjną. Aby zadbać o wizualne właściwości szkła, można wybrać dowolny, płaski kształt, dzięki czemu szyba będzie prezentowała się estetycznie. Szkło kominkowe musi być żaroodporne, aby wytrzymało bardzo wysoką temperaturę, nawet do 900 stopni Celsjusza. W takiej sytuacji nie sprawdzi się zwykła szyba, ponieważ wytrzymuje ona temperaturę do 250 stopni, a później może pęknąć. Z kolei specjalna szyba żaroodporna wytrzymuje wysoką temperaturę, jest odporna na jej szybkie zmiany i ma mały współczynnik rozszerzalności cieplnej. Wszędzie tam, gdzie zmiana temperatury doprowadziłaby do pęknięcia zwykłej szyby, sprawdzi się szkło żaroodporne.

O czym trzeba pamiętać przed zakupem szyby kominkowej?

Jeśli chcesz, żeby szyba kominkowa była idealnie dopasowana do Twojego kominka, wybierz produkt na zamówienie. Produkty z marketów trudno dopasować do konkretnego kominka. Jest to spowodowane nie tylko właściwościami samego produktu, ale też odkształceniami, które powstają na ramie kominka podczas użytkowania. Dlatego tak ważne jest, aby wykonać szybę kominkową na wymiar, po poznaniu dokładnych wymiarów szkła. Dobrej jakości szyba kominkowa jest starannie szlifowana, co daje dodatkowe wzmocnienie, aby zapewnić dużą wytrzymałość. Najlepsze szyby żaroodporne wytrzymują temperaturę do 900 stopni Celsjusza, dzięki czemu mamy pewność, że można bezpiecznie stosować je w kominkach i nie ma ryzyka pęknięcia szyby. Szkło ceramiczne jest też łatwe do czyszczenia. Warto też zwrócić uwagę na szyby pod kominek robione na wymiar, które zabezpieczają podłogę przy kominku przed zniszczeniem. Wybierając szyby do kominka, trzeba kierować się przede wszystkim jakością wykonania, ponieważ jest to produkt, który musi zapewniać bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *