Systemy inteligentnego domu – dlaczego warto, aby deweloper zainwestował w automatykę domową?

Automatyka domowa i tzw. inteligentne rozwiązania są stosowane coraz szerzej. To technologia, która błyskawicznie się rozwija, coraz bardziej wpływając na komfort przeciętnego człowieka. Co ważne, tego typu systemy nie muszą być zarezerwowane wyłącznie dla budynków jednorodzinnych. Sprawdź, jak można zastosować elementy inteligentnego domu w inwestycji deweloperskiej i dowiedz się, dlaczego warto!

Inteligentny dom – nowy standard budownictwa

Zapotrzebowanie na mieszkania w Polsce nie słabnie, ale wymagania nabywców rosną. Dla wielu osób zakup nieruchomości jest bardzo dużą inwestycją, dlatego nie chcą oszczędzać na jakości czy komforcie. Coraz częściej zauważają to deweloperzy, prześcigając się w oferowaniu kolejnych udogodnień. Obecnie bowiem tzw. wysoki standard, ciekawa architektura czy korzystna lokalizacja nie zawsze wystarczą, by zdobyć klienta. Jak wyróżnić się na rynku? Doskonałym rozwiązaniem może być tzw. inteligentny dom. To rozwiązania, które powoli stają się standardem w budownictwie i niesamowicie ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

Czym jest inteligentny dom?

Światła, których działanie łatwo dostosować do aktualnych potrzeb, zawsze idealnie dobrana temperatura we wnętrzach, automatycznie podnoszone i opuszczane rolety, o których nawet nie trzeba pamięta – to tylko niektóre elementy inteligentnego domu. W nowoczesnych nieruchomościach można obecnie zastosować szereg rozwiązań, które pomagają zaoszczędzić czas i pieniądze, a jednocześnie sprawiają, że żyje się w nich niezwykle wygodnie.

Sterowanie światłem czy temperaturą to jedynie podstawowe rozwiązania z zakresu automatyki domowej. W tych bardziej zaawansowanych można automatyzować również sprzątanie czy wietrzenie, a nawet takie czynności jak napełnianie wanny (by była gotowa po powrocie z pracy) lub przygotowywanie kawy, która czeka na mieszkańca od razu po wstaniu z łóżka. Dom inteligentny to również rozwiązania dla części wspólnych – np. system sterowania oświetleniem wspierany przez czujniki ruchu, automatyczne bramy garażowe itp.

Inteligentny dom – systemy dla mieszkań deweloperskich

Obecnie rozwiązania z zakresu domu inteligentnego są stosowane w eleganckich apartamentowcach i innych nieruchomościach skierowanych do najbardziej wymagających klientów, choć wkrótce zapewne będą wykorzystywane w każdym nowo budowanym mieszkaniu. Jeśli jako deweloper chcesz przyciągnąć bardziej majętnych nabywców, bezprzewodowa automatyka domowa jest idealnym rozwiązaniem. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie instalacje jak:

  • inteligentne sterowanie oświetleniem w domu – poprzez zastosowanie nowoczesnych żarówek LED, ściemniaczy, czujników ruchu i obecności światło może automatycznie dostosowywać się do potrzeb użytkownika, a także np. gasnąć po wyjściu z pomieszczenia; podobnie może działać system ogrzewania i klimatyzacji;
  • automatyczne rolety/żaluzje – z możliwością programowania czasowego lub wykrywania zmierzchu, a także np. automatycznego zasuwania rolet antywłamaniowych po wyjściu z domu;
  • czujniki dymu i zalania – niesamowicie poprawiają bezpieczeństwo i pozwalają zredukować straty za sprawą automatycznego alarmowania na wczesnym etapie zagrożenia;
  • czujniki otwierania okien i drzwi – mogą wysyłać powiadomienie w przypadku próby ich naruszenia, a także np. automatycznie zamykać okna, gdy zaczyna padać.

Automatyka domowa w inwestycjach wielorodzinnych – dlaczego warto?

Dlaczego budując domy wielorodzinne i apartamentowce warto je wyposażyć w automatykę domową i rozmaite systemy czerpiące z rozwiązań inteligentnego domu? Korzyści jest naprawdę dużo. To np.:

  • możliwość przyciągnięcia wymagających nabywców, którzy są w stanie zapłacić wyższą cenę za mieszkanie,
  • niższe koszty utrzymania nieruchomości (np. mniejsze zużycie prądu dzięki automatycznemu oświetleniu czy ogrzewaniu),
  • niższe koszty awarii i napraw – np. dzięki czujnikom błyskawicznie wykrywającym dym czy zalanie,
  • większe zadowolenie nabywców – lepsza opinia dewelopera na rynku.

Jeszcze się zastanawiasz? Sprawdź, jakie systemy proponuje firma F&F i wkrocz w nowoczesność już teraz! Sprawdź naszą ofertę na: fif.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *