Skąd popularność łóżek domków dla dzieci?

Łóżeczko domek to obecnie jeden z najchętniej wybieranych modeli mebli dla dzieci. Wyjątkowo podobają się nie tylko dzieciom, lecz także ich rodzicom. Trend pojawił się niedawno, ale błyskawicznie zyskuje popularność.

Skąd wziął się fenomen łóżeczka domku?

Moda czy ciekawe rozwiązanie?

Skąd wziął się fenomen łóżeczka domku?

Na KocotKids.com oraz u wielu innych producentów mebli dziecięcych znajdziesz łóżko domek. To obecnie jeden z najpopularniejszych modeli mebli dziecięcych. Trend jest stosunkowo nowy, natomiast wielu projektantów, architektów zachwyciło się tym modelem, a za nimi poszli rodzice i same dzieci, które chętnie akceptują taki model łóżka do swojego pokoju. Trend łóżka domku łączyć należy ze stylem skandynawskim. Łóżko to cechuje tak charakterystyczna dla aranżacji skandynawskich lekkość oraz naturalność materiału. Nie oznacza to jednak, że takie łóżeczko sprawdzi się jedynie w skandynawskiej aranżacji. Lekka drewniana konstrukcja sprawia, że dobrze wygląda ono właściwie w każdej aranżacji dziecięcego pokoju.

Mebel ten wyróżnia się przede wszystkim lekkością, a jednocześnie pewnego rodzaju „czystością”. Nie mam tutaj zbędnych elementów, ozdób, króluje czysty minimalizm. To buduje wrażenie nowoczesnego i schludnego mebla, który jednocześnie poddaje się zabiegom dekoracyjnym. Na górnej konstrukcji „domku” można powiesić ozdobne lampki, lampiony, ozdobny materiał itp. Warto jednak zachować w tym dekorowaniu spory umiar, aby nie przykryć naturalnego piękna i prostoty tego mebla.

Moda czy ciekawe rozwiązanie?

Łóżeczko w kształcie domku to nowy trend we wzornictwie przeznaczonym do dziecięcych pokoi. Można jednak przypuszczać, że to nie chwilowa moda, ale trend, który zostanie z nami na dłużej. Dlaczego? Przede wszystkim łóżko to świetnie sprawdza się nowoczesnych aranżacjach. Po drugie jest bardzo praktyczne – dziecko może tutaj nie tylko spać i odpoczywać, ale i się bawić: konstrukcja daje do tego całkiem sporo możliwości. Lekkość, naturalność, minimalizm to cechy, które sprawiają, że model ten szybko się nikomu nie znudzi. Do wyboru masz modele z barierką, szufladą na pościel. Na https://kocotkids.com/ znajdziesz różne kolory łóżeczek i różne ich wymiary. Możesz taki mebel kupić zarówno dla malucha, jak i nieco starszego dziecka. Ważne natomiast, aby wybrać model wykonany przez doświadczonego producenta, z naturalnego drewna, z odpowiednią troską o jakość całego projektu. Warto przy okazji zwrócić uwagę na stelaż sprężynujący, który zwiększa komfort i sprężystość materaca, a także zapewnia odpowiednie podparcie i wentylacje dla materaca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *