Samodzielna sprzedaż nieruchomości czy z pośrednikiem? Co lepiej wybrać?

Decyzja związana ze sprzedażą mieszkania lub domu to pierwszy poważny krok. Jednak z pozoru łatwe zadanie okazuje się dla wielu osób znacznie trudniejszym przedsięwzięciem. Znalezienie nabywcy na sprzedawaną nieruchomość nie jest proste – szczególnie obecnie, kiedy wybór na rynku nieruchomości jest dość spory. Czy warto zatem ryzykować i samodzielnie szukać nabywcy, czy też powierzyć to zadanie profesjonalistom? Sprawdź.

Samodzielna sprzedaż nieruchomości – czy warto się na nią decydować?

Pomimo dość łatwego dostępu do specjalistów w zakresie sprzedaży nieruchomości, w dalszym ciągu są osoby, które decydują się na samodzielną sprzedaż. Czy jednak jest ona równie efektywna? Jak podkreślają specjaliści z takich firm, jak Norpol Apartments – sprzedaż mieszkania na własną rękę jest często nie tylko mniej skuteczna. Zdarza się, że można także na niej stracić. Dlaczego? Istnieje bowiem wiele pułapek czyhających na sprzedającego. Jest to między innymi:

  • brak znajomości rynku i sprzedaż po niższej kwocie,
  • długi czas potrzebny na znalezienie kupca.

Osoby bez znajomości rynku oraz cen, jakie na nim panują, bardzo często tracą na transakcji, oferując swoje lokum za znacznie mniejszą kwotę. Problem pojawia się również w przypadku dostępności do nieruchomości. Niestety brak możliwości oglądnięcia mieszkania w godzinach dopasowanych do kupujących bywa dla nich kłopotliwy, dlatego zdarza się, że rezygnują z transakcji, a sama sprzedaż trwa wówczas znacznie dłużej.

Sprzedaż nieruchomości z pomocą specjalistów – to się opłaca!

Sprzedaż lokalu przez pośrednika, czyli z biurem nieruchomości, jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Przede wszystkim specjalista doskonale zna rynek oraz ceny. Wie także, gdzie zamieścić ogłoszenie, aby dotrzeć do potencjalnych klientów. Dodatkowym udogodnieniem przy korzystaniu z usług pośrednika jest zawarcie transakcji zgodnie z obowiązującymi przepisami. Osoba sprzedająca nie musi przejmować się formalnościami, ponieważ tymi zajmuje się biuro nieruchomości.

Jak znaleźć dobre biuro nieruchomości?

Przed wyborem konkretnego biura nieruchomości warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Najważniejszym z nich będzie sprawdzenie, czy firma widnieje w Centralnym Rejestrze Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Nie bez znaczenia są także opinie innych klientów, którzy korzystali przy sprzedaży z usług biura. Warto upewnić się, czy taka współpraca przebiegała bezproblemowo. Wówczas można spodziewać się wysokiego standardu świadczonych usług i szybkiej sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *