Rolety plisowane do naszego domu – podpowiadamy jakie wybrać

Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne dekoracje okienne, które jednocześnie pełnią funkcje praktyczne, zmniejszając ilość promieniowania słonecznego, jakie dociera do danego pomieszczenia. Nie tylko zwiększa to komfort przebywania w pokoju (światło słoneczne, choć potrzebne do życia, potrafi być irytujące), ale również ułatwia korzystanie z ekranów np. komputera, telewizora czy smartfona. Choć karnisze, a co za tym idzie, zasłony i firany, ciągle może spotkać w domach i mieszkaniach, to coraz więcej osób wybiera rolety, które pozwalają na wygodniejszą regulację ilości światła, jakie dociera do pomieszczenia. Szczególnie popularne stały się plisy – sprawdź, czemu tak chętnie wybierane są one jako dekoracje okienne współczesnych domów i mieszkań.

Rolety plisowane – zaciemniaj lub doświetlaj swoje pomieszczenie, tak jak lubisz

Osoby planujące remont swojego mieszkania lub które zaczęły właśnie urządzać swój nowy dom, wiedzą, jak istotne jest dobranie odpowiednich dodatków, które zapewnią pomieszczeniu czy całemu budynkowi swój własny styl. Z tego właśnie powodu dużą wagę przykłada się do wszelkiego rodzaju dekoracji, które nie tylko pełnią funkcje estetyczne, ale również będą wykorzystywane w praktyczny sposób. Przy okazji przeglądania przeróżnych ofert dotyczących okien, ważne jest dobranie nie tylko odpowiedniego modelu z ościeżnicą w danym kolorze. Istotne są również dekoracje, które sprawiają, że okno zyskuje zupełnie nowy wygląd. Wszelkiego rodzaju karnisze, zasłony czy firany dostępne są w różnych kolorach i stylach, jednak duża część osób, zwłaszcza tych, które preferują minimalizm połączony z praktycznością, decyduje się na rolety.

W ostatnim czasie szczególnie popularne stały się rolety plisowane, które w wygodny sposób pozwalają regulować ilość światła, jaka dociera do pomieszczenia. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest łatwy montaż – w przypadku standardowych rolet lub mini rolet montowanych na jednym skrzydle, materiał nawinięty jest na specjalnej rolce, która zamknięta jest w plastikowej kasecie. Instalacja takiego rozwiązania wymaga wprawy związanej z majsterkowaniem, a nie wszyscy są jego fanami. Dlatego właśnie rolety plisowane idealnie nadają się do prostego i niedrogie odświeżenia danego pomieszczenia, a do tego pozwalają na rozbudowaną regulację zakrycia okna.

Wytrzymały materiał, który możesz do woli rozkładać – roleta plisowana to idealne rozwiązanie dla wymagających

Tradycyjne rolety pozwalają na opuszczanie materiał z góry na dół, co pozwala na pełne lub częściowe zakrycie części okna. W przypadku plisów to użytkownik decyduje, która część okna ma być zasłonięta, co lepiej pozwoli dostosować się do aktualnego położenia słońca. Wytrzymała tkanina składana jest w “harmonijkę”, a roletę można dowolnie przesuwać, skutecznie chroniąc się przed światłem słonecznym czy niechcianym wzrokiem sąsiadów lub przechodniów, co będzie doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób mieszkających na parterze.

Więcej informacji o roletach plisowanych znaleźć można na stronie https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html – tam też można przeczytać, jakie zalety niesie za sobą montaż plisów w mieszkaniu czy domu jednorodzinnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *