Remont wymarzonej łazienki

Poszukujesz swojego, niepowtarzalnego stylu. Chcesz oczarować siebie, ale nie tylko. Poczuć się w swojej łazience, jak w wyjątkowym miejscu. Czas na remont, zmianę wystroju, ceramiki, armatury łazienkowej. Jaki styl będzie odpowiedni, na co się zdecydować.

Nowoczesne wnętrza są bardzo popularne. Często jednak są to modele tworzone na skalę masową. Proste, minimalne wzornictwo, dominują kształty prostokąta. Czy to jest coś wyjątkowego? Dla jednych owszem, inni potrzebują większych, niezapomnianych doznań. Przeciwieństwem do ociosanych modeli są łazienki w stylu retro.

Chcesz poczuć się jak w pałacu, zanim zaczniemy remont, warto się rozejrzeć. Zaznajomić z dostępnymi modelami, a także, co bardzo ważne cenami na rynku. Armatura łazienkowa w pewnym stopniu na pewno będzie droższa niż ta szeroko powszechna. Do specyficznej armatury należą baterie wannowe z dwoma pokrętłami. Co wzbudza Twoje zainteresowanie? Charakterystyczne połączenie baterii z wężem prysznicowym. Przełącznik występuje w kształcie pochylonej rączki. Na końcu węża odnajdziemy słuchawkę z bardzo ozdobną wylewką. Baterie te poza kształtem nie dobiegają od standardowych modeli, ceramiczne głowice pozwalają kran utrzymać w dobrej kondycji przez długie lata.

Armatura łazienkowa to nie wszystko, każdy szczegół jest ważny, kolejnym elementem będzie oczywiście wanna, odsłonięta, postawiona prawie najpierwszym planie z widocznymi nóżkami. Jednak zwyczajne nogi znacznie będą się wyróżniać na tle całego stylu, warto zadbać o ozdobne maskownice, które zakryją całą prostotę, mało estetyczne „metale”.
Meble to poza wanną i sedesem kolejny niezastąpiony element. Pozwalają na schowanie akcesoriów oraz kosmetyków. Praktyka to nie wszystko, warto pomyśleć również o estetyce. Na co zwrócić uwagę? Co powinno znaleźć się w łazience w stylu retro? Doskonałym rozwiązaniem będą drewniane meble, ozdobnie wykończone, eleganckie, na najwyższym poziomie wykonane z ogromną precyzją.

Wyposażenie łazienki to nie wszystko, zanim zakupimy odpowiednie meble oraz ceramikę i armaturę, wcześniej musimy pomyśleć o wykończeniu, płytkach. Częstym rozwiązaniem jest kształt szachownicy. Biel i czerń tworzą niesamowite wzory, osoby, które kochają retro mogą wprowadzić w swojej łazience elementy z drewna, które swoim wyglądem przypomną boazerię. W prosty sposób możemy przenieść się w czasy królowych i królów.
Niepowtarzalny klimat, oaza spokoju, wszystko należy do siebie tak dopasować by wychodząc po kąpieli poczuć się odprężonym. Każda decyzja powinna być dokładnie przemyślana. Remont generuje wiele kosztów, niestety często nasz budżet jest ograniczony. Chcieć można wiele, jednak móc można dużo mniej. Nie zapominajmy także o rozsądku, by przesadne wzornictwo nie wprowadziło kiczu w Twoim pomieszczeniu. Zanim kupisz produkt przemyśl swoją decyzję kilkukrotnie, albo zasięgnij porady fachowca, który spojrzy bystrym okiem na wybrany produkt. Nie wszystko co stare jest jednoznaczne z ładnym, często by coś było piękne trzeba włożyć dużo pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *