Pomysłowe rozwiązania do niewielkich przestrzeni

Mieszkania w dużych miastach często mają niewielki metraż. Aranżacja wnętrz wymaga więc odpowiedniego wykorzystania funkcjonalnych rozwiązań. Dowiedz się, w jaki sposób możesz zaprojektować swoje wymarzone mieszkanie.

Garderoba

Dysponując niewielką przestrzenią, trudno jest wygospodarować spore miejsce przeznaczone do przechowywania ubrań. Dużą popularnością cieszą się więc pojemne szafy. W niewielkim mieszkaniu można jednak zaaranżować także i garderobę, korzystając z możliwości, które dają funkcjonalne systemy przesuwne GTV Furniture. Rozwiązania te znalazły szerokie zastosowanie w projektowaniu wnętrz o minimalistycznej i skandynawskiej stylistyce. Systemy umożliwiają stworzenie dodatkowej przestrzeni przy zachowaniu odpowiedniego ładu całego mieszkania. Garderoba jest wówczas odpowiednio odgrodzona od sypialni lub salonu, dzięki czemu dom nie sprawia wrażenia ciasnego i przytłoczonego. Drzwi przesuwne są również funkcjonalnym rozwiązaniem dla osób, które chcą oddzielić przestrzeń pracy od pozostałej części mieszkalnej. Znaleźć je można na stronie internetowej https://www.gtv.com.pl/pl/produkty/polecane/systemy-przesuwne.

Półki pod sufitem

W niewielkich mieszkaniach dużym problemem jest brak miejsca na książki i przydatne akcesoria. Praktyczne rozwiązanie stanowią półki montowane pod sufitem. Zajmują one niewiele miejsca, a ich funkcjonalność świetnie sprawdza się w przypadku wysokich i wąskich wnętrz.

Składane stoły

Niewielkie mieszkania często mają koherentne układy, obejmujące kuchnię, jadalnię i salon. W przestrzeniach tych świetnie sprawdzają się składane stoły lub ławy. Blaty wyposażone w dodatkowe hokery i krzesła barowe można wykorzystywać ponadto jako przestrzeń roboczą w przypadku prac kuchennych. Składane stoły nie zajmą wiele miejsca. Ich powierzchnię można jednak łatwo powiększyć, jeśli w domu zjawią się nieoczekiwani goście.

Niewielkie mieszkanie może być funkcjonalne i estetyczne zarazem. Przed zakupem wyposażenia warto jednak pomyśleć o odpowiednim zagospodarowaniu dostępnej przestrzeni. W tym celu dobrze jest dokładnie przemyśleć wybór właściwych mebli i dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *