Planujesz odbiór mieszkania? Sprawdź, o czym powinieneś wiedzieć

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego wiąże się z ogromnymi wydatkami, stresem i niepewnością. Na końcu tej wyboistej drogi czeka na Ciebie nagroda w postaci pachnącego nowością wymarzonego mieszkania. Sprawdź, o czym powinieneś wiedzieć w czasie odbioru mieszkania. Czego nie możesz przegapić?

Odbiór mieszkania łódź od dewelopera stanowi jeden z kluczowych etapów zakończenia inwestycji. Jest symbolicznym momentem przejęcia nieruchomości przez właściciela. Często po wielomiesięcznym oczekiwaniu inwestor oczyma wyobraźni widzi już proces wykańczania mieszkania, dlatego w ferworze prac może po macoszemu potraktować sam moment odbioru. Tymczasem jest on szalenie ważny i może wpływać na dalszy komfort użytkowania nieruchomości. Jak zatem przygotować się do odbioru, aby mieszkać później długo i szczęśliwie?

Zatrudnij specjalistę od odbioru

Jeżeli nie jesteś inżynierem w zakresie budownictwa, nie idź sam na odbiór mieszkania. Nie będziesz w stanie wychwycić wszystkich nieprawidłowości, a to może Cię później słono kosztować. Odżałuj i wydaj te kilkaset złotych na osobę, dla której odbiór mieszkania Katowice jest codziennością.

Pamiętaj o niezbędnych przyrządach

W czasie odbioru mieszkania warto wykorzystać poziomicę i szczelinomierz kątowy, dzięki którym można łatwo zbadać zachowanie przez dewelopera kątów prostych. Zapomnij o piłeczce – zwykle przy jej pomocy nie uda się poprawnie zmierzyć poziomu nachylenia podłogi. Sprawdzając wylewki w mieszkaniu zwróć uwagę na to, aby różnica w ich poziomach nie była większa niż 0,5 cm. Jeśli odbiór mieszkania w Gdańsku przebiega pod okiem zatrudnionej przez Ciebie osoby, nie musisz martwić się o sprzęt – specjalista sam o niego zadba. Warto również sprawdzić jakość łączenia budulca i instalacji elektrycznej, wodnej oraz kanalizacyjnej. Do tego przyda się przede wszystkim kamera termowizyjna. Więcej o odbiorach mieszkań dowiesz się z poniższego tekstu https://odbiorymieszkan.info/odbiory-mieszkan-gdansk.

Sprawdź najważniejsze kwestie

Razem z inspektorem sprawdź równość wylewek, kąty proste ścian, poprawność zamontowania stolarki okiennej i drzwiowej, jakość wykonania odpływów w łazience, sposób montażu gniazd elektrycznych oraz suchość tynków.

One thought on “Planujesz odbiór mieszkania? Sprawdź, o czym powinieneś wiedzieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *