Plakaty na ścianę – jak wybrać idealny plakat do domu?

Plakaty ścienne to doskonały sposób na stworzenie wyjątkowej ozdoby we wnętrzu domu i nie tylko. Dobrze dopasowane, stworzą niepowtarzalny klimat i dodadzą pomieszczeniom wyjątkowy charakter. Wybór takich plakatów ściennych jest ogromny. Sprawdźmy więc, jak dobrać go idealnie do wnętrza! 

Plakat dopasowany idealnie!

Jednym z największych błędów w urządzaniu wnętrza jest wybór właśnie takich przypadkowych, typowo fabrycznych plakatów. Takich, które są powtarzalne, nudne i znajdują się w tysiącach domów. Nie mają one żadnego przekazu i nawet nie są na tyle ładne, by zdobić wnętrze. 

Wybór plakatu nie może być przypadkowy. Jest to bowiem ozdoba, która staje się nieodłącznym elementem całego wnętrza – nadaje mu charakter i podkreśla jego styl. Dlatego też bardzo ważne, by zarówno kolorystyka, jaki i zwory znajdujące się na plakacie, były odpowiednio do niego dobrane. Tak, by tworzyć z nim spójną całość. 

Przy wyborze plakatu bardzo ważne jest, by mieć już wcześniej w głowie pomysł na samo wnętrze. W jakiej stylistyce ma być urządzone? Jaki ma mieć charakter? To niezwykle ważne, ponieważ to pozwoli nam dobrać grafikę tak, by dopełniała całą aranżację i była jego częścią. 

Plakaty na ścianę – kolory i motywy

Plakaty na ścianę dostępne są w wielu różnych wariantach. Wzorów są dosłownie tysiące. Jak więc dobrać odpowiedni? Tu przyda się nam wcześniejsza wskazówka, czyli wybieramy plakat odpowiednio do stylistyki wnętrza – tak by do niej pasował. 

W mieszkaniach urządzonych w stylu boho fenomenalnie wyglądać będą plakaty o kolorystyce pudrowej i beżowej. Sprawdzą się także zielenie i zgaszone pomarańcze. Jeśli chodzi zaś o wzory, idealne będą abstrakcyjne, półokrągłe i łagodne kształty, a także wszelkie motywy botaniczne. 

Współczesne wzory w modernistycznym stylu będą zaś fantastycznie komponować się we wnętrzach w stylu mid century modern, czy też typowo nowoczesnych. Tak samo zresztą jak plakaty artystyczne. Nowoczesne plakaty to również świetny wybór do wnętrz industrialnych. 

Przy wyborze motywu i kolorystyki plakatów, warto wziąć też pod uwagę przeznaczenie danego pomieszczenia. Jeśli chodzi o plakaty do salonu, można puścić wodze fantazji. Jednak w sypialni lepiej sprawdzą się już przede wszystkim delikatne motywy i przygaszone barwy. 

Gdzie powiesić plakaty ścienne i jak je skomponować? 

Wybór idealnego miejsca na powieszenie plakatu w domu to bardzo ważna sprawa. Od tego będzie bowiem w dużej mierze zależeć, jak prezentować będzie się cała aranżacja. Wybór takiego miejsca zależy przede wszystkim od takiego plakatu oraz tego, czy planujemy powiesić tylko jeden obraz, czy też może całą kompozycję. W tym drugim przypadku, najlepszym miejscem, jeśli chodzi o salon, może być na przykład ściana tuż nad sofą. Duże plakaty doskonale prezentują się natomiast na wąskich ścianach – najlepiej w towarzystwie pięknej rośliny. Warto pamiętać też, aby inne ozdoby ścienne także dobrze komponowały się z całym takim zestawem. 

Gdzie kupić stylowe plakaty na ścianę do domu? 

W niewielu sklepach stacjonarnych znajdziemy piękne i niepowtarzalne plakaty. Wyjątkiem są antykwariaty ze świetnymi retro grafikami. Te jednak są często nieziemsko drogie. Dlatego też nie ma wątpliwości, że najlepiej kupić plakaty online. Tak jest nie tylko najwygodniej i najprościej – to także opcja, która daje nam najwięcej możliwości. W sklepie https://fotobloki.pl/plakaty-na-sciane znajdziemy tanie plakaty w dosłownie tysiącach odsłon. Wśród nich z łatwością wyszukamy idealny do domu! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *